Co jsou binární opce

Obsah článku

Binární opce jsou jedním z několika druhů finančních opcí, tedy kontraktů, které vlastníkovi umožňují koupi nebo prodej aktiva. Jedná se o jeden z mnoha nástrojů, s jehož pomocí lze vydělávat peníze.

Binární opce jsou především přehledné a jednoduché, obchodník má relativně snadné rozhodování. Obchodovat s binárními opcemi může téměř každý, kdo se pro to rozhodne. Nutná je pouze plnoletost, není ani potřeba vlastnit živnostenský list.

Obchodování

Klíčem k úspěchu je správná předpověď vývoje ceny. Spekulovat lze o akciích, komoditách či měnových párech. Volitelná je i doba expirace (platnost) opce. Ta může trvat v řádech několika minut nebo i celých týdnů.

Hlavním krokem je tedy samotná spekulace, zda cena vybraného aktiva bude v okamžiku expirace opce vyšší nebo nižší než ve chvíli uzavření transakce. V případě, že bude odhad investora správný, získá svůj vklad zpět spolu s prémií. Pokud byl odhad mylný, přijde investor o vklad. Investor zná maximální možnou ztrátu i maximální zhodnocení ještě před uzavřením transakce.

Strategie

Pro úspěšné obchodování je důležité mít promyšlenou a funkční strategii. Ta se dá nejlépe vyzkoušet v demo účtech. Naučíte se bez rizika správné postupy a zjistíte, zda máte ty správné schopnosti pro profitabilní obchody. Získání zkušenosti a nalezení vlastní cesty je opravdu důležité.

Svou obchodní strategii je nutné pečlivě promyslet. Důležité je získat hodně informací, vzdělat se a vytvořit si plán. Tak se dá nejlépe předejít velkým finančním ztrátám. Do obchodní strategie bezpochyby patří sledování analytických grafů cen, čtení ekonomických zpráv a v neposlední řadě dodržování Money managementu.

Pevně si stanovte nejvyšší procento z konta, které můžete do jedné opce investovat. Ideálně procento malé. Pro začátek stačí i 2%. Sice vaše výdělky nebudou tak vysoké, jak byste si přáli, na druhou stranu však neproděláte větší množství peněz.

Více informací o binárních opcích najdete na webu www.jakobchodovat.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *