Na co nezapomenout při výběru zásnubního prstenu

Chystáte se koupit pro svou drahou polovičku její vysněný zásnubní prsten s briliantem, ale brzy zjišťujete, že je to náročnější než by se dalo čekat. Jak totiž splnit všechny její představy a přání a zároveň udržet peněženku na uzdě? A pak je tu ještě zapeklitý úkol – ponořit se do světa šperků a začít vybírat. Zásnubní prsteny a diamanty jsou totiž pořádná věda a je potřeba si sehnat veškeré důležité informace!

Prsten s diamantem si většinou přeje každá dáma a spoustu informací lze sehnat na internetu i v prodejně, ale na některé věci vás nikdo neupozorní, přestože jsou důležité a neměli byste na ně zapomenout. Proto se na ně podíváme blíže!

Velikost prstenu

Samozřejmě o velikosti prstýnku a jak jej změřit se toho v souvislosti se zásnubními prsteny napovídá spoustu, ale jak třeba zjistit velikost prstenu vaší drahé polovičky, když žádné prsteny nenosí? Nemůžete tak přeměřit velikost jiných prstenů, které má ve šperkovnici a nakupovat diamantové prsteny od oka asi není dobrý nápad. Proto dejte na radu zkušených zlatníků a kupte prsten s univerzální velikostí, kterou má většina žen a prsten s diamantem tak půjde snadno upravit.

Platina nebo zlato

Tradičním kovem pro zásnubní prsteny je bílé 18k zlato, jenže to obsahuje příměsi niklu a zinku, aby mělo metalický vzhled. Postupem času však zlatý prsten matne a je potřeba jej odborně vyleštit a poródiovat. Tomu se můžete vyhnout například díky platině, která je stálá a navíc nezpůsobuje alergické reakce.

Certifikovaný diamant

Abyste měli jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, je dobré požadovat pro diamantové prsteny certifikát o pravosti těchto diamantů. Díky nim se nenapálíte. Certifikáty o pravosti diamantů vystavují instituce jako GIA, IGI nebo EGL. Na těchto certifikátech se navíc dozvíte řadu dalších informací o diamantu a prodejce nebo zlatník by vám měl tento certifikát kdykoli předložit a po zakoupení diamantu i ponechat.

Tyto tipy se vám při výběru zásnubního prstene určitě budou hodit a budete se tedy zajímat o více informací, než je cena nebo karátová váha. A taky se vyvarujete řady nepříjemností, které by mohly souviset se zakoupením nesprávného zásnubního prstenu. A teď už vzhůru do toho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *