Třívrstvé podlahy skvěle poslouží pro podlahové vytápění

Stavíte si vlastní bydlení nebo rekonstruujete byt? Přemýšlíte nad novými podlahami? Neustále si pokládáte otázku, jaké podlahy by se hodily zrovna do vaší domácnosti? Rádi byste podlahy praktické a zároveň designové? Pak pro vás máme tip, a tím je třívrstvá dřevěná podlaha.

Třívrstvá dřevěná podlaha je nejčastěji využívaným a nejrozšířenějším typem vícevrstvých dřevěných podlah. Nejenže jsou třívrstvé podlahy vysoce funkční a praktické, ale vypadají designově a jejich pouhým přebroušením a nanesením nové povrchové úpravy je možné nejen odstranit lokální poškození, ale získat zcela nový vzhled.

Klady dřevěných podlah

V první řadě se pojďme podívat na klady dřevěných podlah obecně. Dřevěné podlahy oproti jiným typům podlah disponují tepelnou a zvukovou izolací. Dřevo je schopné přijímat a vydávat vlhkost a taktéž je elastické. Přestože se jedná o dřevo, dřevěné podlahy jsou minimálně hořlavé a disponují elektrickou vodivostí. Nespornou výhodou je možnost oprav.

Výhody třívrstvých podlah

Třívrstvá dřevěná prkna se skládají ze tří částí. Jejich základ tvoří nosná deska. Spodní část prkna je složena z protitažné vrstvy a horní část představuje vrstvu nášlapnou. Vícevrstvá prkna jsou méně náchylná ke srážení, sesychání či rozšíření vlivem kolísání teploty či vlhkosti. Vynikají dlouhou životností a umožňují povrchové úpravy i opravy. Výhodou třívrstvých podlah je možnost jejich využití pro podlahové vytápění.

Dubová prkna jako nejlepší řešení

Jedním z nejlepších řešení pro podlahové krytiny představují dubová prkna či prkna z jasanu. Dřevěné, tedy dubové či jasanové podlahy se skvěle hodí do každého bytu, domu či kanceláře. Vypadají designově a poslouží každému interiérovému stylu.

Řešením pro vaše podlahy se může stát například společnost HT Parket cz, která je schopna dodat vám dubové podlahy na míru vašim přáním a potřebám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *