Stavíte si vlastní bydlení nebo rekonstruujete byt? Přemýšlíte nad novými podlahami? Neustále si pokládáte otázku, jaké podlahy by se hodily zrovna do vaší domácnosti? Rádi byste podlahy praktické a zároveň designové? Pak pro vás máme tip, a tím je třívrstvá dřevěná podlaha.

Třívrstvá dřevěná podlaha je nejčastěji využívaným a nejrozšířenějším typem vícevrstvých dřevěných podlah. Nejenže jsou třívrstvé podlahy vysoce funkční a praktické, ale vypadají designově a jejich pouhým přebroušením a nanesením nové povrchové úpravy je možné nejen odstranit lokální poškození, ale získat zcela nový vzhled.

Klady dřevěných podlah

V první řadě se pojďme podívat na klady dřevěných podlah obecně. Dřevěné podlahy oproti jiným typům podlah disponují tepelnou a zvukovou izolací. Dřevo je schopné přijímat a vydávat vlhkost a taktéž je elastické. Přestože se jedná o dřevo, dřevěné podlahy jsou minimálně hořlavé a disponují elektrickou vodivostí. Nespornou výhodou je možnost oprav.

Výhody třívrstvých podlah

Třívrstvá dřevěná prkna se skládají ze tří částí. Jejich základ tvoří nosná deska. Spodní část prkna je složena z protitažné vrstvy a horní část představuje vrstvu nášlapnou. Vícevrstvá prkna jsou méně náchylná ke srážení, sesychání či rozšíření vlivem kolísání teploty či vlhkosti. Vynikají dlouhou životností a umožňují povrchové úpravy i opravy. Výhodou třívrstvých podlah je možnost jejich využití pro podlahové vytápění.

Dubová prkna jako nejlepší řešení

Jedním z nejlepších řešení pro podlahové krytiny představují dubová prkna či prkna z jasanu. Dřevěné, tedy dubové či jasanové podlahy se skvěle hodí do každého bytu, domu či kanceláře. Vypadají designově a poslouží každému interiérovému stylu.

Řešením pro vaše podlahy se může stát například společnost HT Parket cz, která je schopna dodat vám dubové podlahy na míru vašim přáním a potřebám.