Poškozené autosklo se řadí mezi nejčastější závady. Vyřešit ji lze během pár hodin v autoservisu

Téměř žádný řidič se nevyhne případným opravám svého automobilu, a to i když jej střeží jako oko v hlavě. Ve většině případů je totiž automobil poškozen, aniž by byl viníkem samotný řidič. Podle statistik dochází nejčastěji ke škodám na čelním skle, které obvykle zasáhnou letící předměty. Pokud se však nejedná o nic vážného, velká část řidičů opravu neřeší, což je však může stát i pořádnou pokutu.

Rozbité čelní sklo se nevyplácí podceňovat

K rozbití čelního skla může dojít různými způsoby, přičemž jen málokdy za jeho poškozením stojí sám řidič. Poměrně častým scénářem je situace, kdy je čelní sklo poškozeno odlétnutým kamínkem či kusem ledu ze střechy nákladních automobilů. V drtivé většině případů není možné viníka dohledat, nebo mu vinu prokázat, a samotná oprava autoskla tím pádem spadá na vás.

Náklady na takovouto opravu se pohybují zhruba okolo 10 000 Kč, což není zrovna málo. Pokud si pravidelně platíte havarijní pojištění a máte i připojištění skel, můžete platbu nákladů přenechat na pojišťovně. Dopředu se však informujte, u koho může být výměna čelního skla provedena – některé pojišťovny vyžadují opravy pouze u autorizovaných servisů. Často se ale můžete s pojišťovnou dohodnout a vybrat si servis dle své libosti.

Výměna autoskla obvykle trvá jen pár hodin

Opravdu profesionální autoservisy disponují kvalitními autoskly přímo na skladě, díky čemuž nemusíte čekat na jeho objednání – i tak se ale může stát, že zrovna na váš typ vozidla nebudou disponovat originálním čelním sklem. Pokud máte štěstí a servis má k dispozici veškeré komponenty, bude samotná oprava trvat jen pár hodin. V servisu Autosklo S.O.S trvá výměna autoskla zhruba dvě hodiny, přičemž samozřejmě záleží na celé řadě aspektů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *