Hledání práce a personální agentura: Že to nejde dohromady? Ale jděte!

Padl na vás při posledním propouštění onen pomyslný Černý Petr? Dostali jste výpověď nebo jste byli – lidově řečeno „odejíti“? Nezaměstnanost dostihla i vás? Pokud nechcete do konce svého života zůstat na pracovním úřadu, jistě přemýšlíte, jak se co nejefektivněji pustit do hledání další pracovní nabídky. Ačkoli se zdají první týdny a měsíce bezvýchodné, věřte, že když se do procesu pustíte se vší vervou a odhodláním, dříve či později se dočkáte vytoužené pracovní nabídky. Pomoci vám mohou také personální agentury, kterých v poslední době vyrostlo doslova jako hub po dešti.

Abyste nemuseli ztrácet čas hledáním na Internetu, máme pro vás tip. O tom, jak vám může personální agentura Žirafa.cz pomoci, se dozvíte na následujících řádcích.

Praktické informace, rady i tipy na jednom místě

Řada agentur práce na svých stránkách pravidelně zveřejňuje aktuální informace týkající se trhu práce, pracovních nabídek či jednotlivých zaměstnavatelů, ale třeba také praktické návody, rady a tipy pro potenciální uchazeče o nové zaměstnání. Součástí webových stránek personální agentury Žirafa.cz je i blog, kde jsou pro vás pravidelně zveřejňovány zajímavosti z pracovního trhu u nás i ve světě. Kromě toho bývají na stránkách pravidelně zveřejňovány nabídky na volná pracovní místa, ale třeba i na studentské stáže nebo nabídky brigád.

Zaměstnavatel si může najít vás

Agentury také nabízejí možnost zaslat životopis, který začlení do speciální databáze pro zaměstnavatele, jež vás mohou na základě tohoto životopisu sami kontaktovat. Při psaní životopisu se nezapomeňte držet obecných rad a zásad, které naleznete na konkrétních stránkách dané agentury či na internetu. Některé agentury dokonce nabízejí jednoduché formuláře, jejichž vyplnění je možné prostřednictvím profilu na facebooku. Na základě tohoto formuláře vám mohou nabídnout volná místa, která odpovídají vašim potřebám, popřípadě vás později kontaktovat s aktuálními nabídkami. Potřebujete snad další důvody, proč se při hledání práce obrátit na profesionály?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *