Zlato nebo stříbro? Když chcete investovat, odpověď je jasná

Dnes jsou na poli investic v módě obrazy, nemovitosti či třeba starožitnosti. Ovšem neměli bychom zapomínat ani na staré dobré drahé kovy. A který z nich je pro nákup vždy nejvýhodnější?

Pokud se jen trochu orientujete na trhu, pak určitě víte, že jde  o investiční zlato. A to hned z několika důvodů. Jeho hodnota neustále roste, nepřipraví vás  o něj žádná přírodní katastrofa (leda by ho odplavila voda) a není nijak náročné na skladování.

Žádné DPH státu neplatíte

A nesmíme zapomenout ani na to, že při prodeji a nákupu zlata neodvádíte žádné poplatky státu. A nezáleží na tom, odkud tento kov pochází. Takže i když v současnosti žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí, v jeho nákupu v podobě mincí nebo slitků by vás to nijak omezovat nemělo.

A kam se obrátit, když chcete vsadit na jistotu? Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna, která  dodává oběhové i pamětní mince pro Slovenskou národní banku. Sázkou na jistotu jsou tedy německé či švýcarské rafinerie, kde rozhodně neuděláte chybu.

Tip na článek:  Investice do zlata je vhodná pro velké i malé zájemce

Zlato jako investice pro každého

Výhodou této cennosti je to, že ho můžete uchovávat na extrémně malém prostoru. Věděli jste například, že i poměrně malá zlatá cihla, která se velikostí podobá krabičce od zápalek, má na dnešním trhu opravdu vysokou hodnotu? A to kolem 10 000 EUR.

Musí jít samozřejmě o čisté investiční zlato, ovšem faktem zůstává, že takto malý předmět diskrétně uložíte kamkoliv a v případě potřeby ho i nepozorovaně odnesete nebo přemístíte. Abyste však na nákupu tohoto drahého kovu neprodělali, podívejte se na to, jak se aktuálně pohybuje cena zlata. U jednotlivých prodejců se totiž může lišit velmi významně – a to třeba i o 10 %.

Nakupujte proto o u těch prověřených, kteří se řídí aktuálním vývojem na trhu. Mezi takové patří i Zlatovna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *