Zlato nebo stříbro? Když chcete investovat, odpověď je jasná

Dnes jsou na poli investic v módě obrazy, nemovitosti či třeba starožitnosti. Ovšem neměli bychom zapomínat ani na staré dobré drahé kovy. A který z nich je pro nákup vždy nejvýhodnější?

Pokud se jen trochu orientujete na trhu, pak určitě víte, že jde  o investiční zlato. A to hned z několika důvodů. Jeho hodnota neustále roste, nepřipraví vás  o něj žádná přírodní katastrofa (leda by ho odplavila voda) a není nijak náročné na skladování.

Žádné DPH státu neplatíte

A nesmíme zapomenout ani na to, že při prodeji a nákupu zlata neodvádíte žádné poplatky státu. A nezáleží na tom, odkud tento kov pochází. Takže i když v současnosti žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí, v jeho nákupu v podobě mincí nebo slitků by vás to nijak omezovat nemělo.

A kam se obrátit, když chcete vsadit na jistotu? Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna, která  dodává oběhové i pamětní mince pro Slovenskou národní banku. Sázkou na jistotu jsou tedy německé či švýcarské rafinerie, kde rozhodně neuděláte chybu.

Zlato jako investice pro každého

Výhodou této cennosti je to, že ho můžete uchovávat na extrémně malém prostoru. Věděli jste například, že i poměrně malá zlatá cihla, která se velikostí podobá krabičce od zápalek, má na dnešním trhu opravdu vysokou hodnotu? A to kolem 10 000 EUR.

Musí jít samozřejmě o čisté investiční zlato, ovšem faktem zůstává, že takto malý předmět diskrétně uložíte kamkoliv a v případě potřeby ho i nepozorovaně odnesete nebo přemístíte. Abyste však na nákupu tohoto drahého kovu neprodělali, podívejte se na to, jak se aktuálně pohybuje cena zlata. U jednotlivých prodejců se totiž může lišit velmi významně – a to třeba i o 10 %.

Nakupujte proto o u těch prověřených, kteří se řídí aktuálním vývojem na trhu. Mezi takové patří i Zlatovna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *