Ochrana před pracovní pohromou je na místě

Každý z nás dochází do zaměstnání jen s jedním jediným cílem – vydělat dostatečné množství peněz, díky nimž posléze zabezpečí rodinu i sebe sama. Někdy ovšem věci nejdou podle plánu a pravdou zůstává, že člověk může snadno zapomenout hlavu někde v oblacích a přitom bohužel způsobí naprosto fatální škody, které po něm bude chtít zaměstnavatel co nejdříve uhradit. Jak si v takové situaci poradit? Těžko, nejlepší možností je jim totiž předcházet. S tím pomůže pojištění odpovědnosti zaměstnance, které si záhy blíže představíme.

Pojištění odpovědnosti je nedílnou součástí našich životů

Ve společnosti se nachází už jen velmi malé procento lidí, které si ještě nesjednalo pojištění občanské odpovědnosti. Jedná se o finanční produkt, který kryje náklady spojené se škodami, které způsobíte druhé osobě naprosto běžnou občanskou činností. Nesmíte ovšem zapomínat ani na svůj pracovní život, kde se vám rizika samozřejmě taktéž nevyhýbají. Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání se vztahuje konkrétně na pracovně právní vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, čemuž je také dokonale uzpůsoben.

Základní varianta disponuje širokým rozsahem pojistné ochrany, s níž jde různě manipulovat na základě charakteristiky daného pracovního segmentu. Speciální je například tarif určený profesionálním řidičům, kteří se prakticky každý den vystavují riziku, že na silnicích vykonají chybný manévr, jenž vyjde pekelně draho.

Pojištění platí i za hranicemi České republiky

U zmíněných řidičů z povolání ještě na malou chvíli zůstaneme. Je logické, že mnoho z nich se činnosti věnuje nejen na území České republiky, ale dováží zboží také do okolních zemí. Proto je samozřejmě na místě, aby pojištění odpovědnosti platilo všude, kam se vydají. Pojišťovna ERGO tyto nároky splňuje, protože její finanční produkty se pyšní celosvětovou platností, což znamená, že je jedno, jestli jezdíte například v prostoru Evropské Unie nebo mimo něj. To už se vyplatí, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *