Buďte zdraví a fit

Jak se udržovat zdravý a fit? To je věčná záhada v dnešním světě. Nyní na každém kousku města nebo na každém rohu ulice najdete nějakého prodavače, který si chce přivydělat prodejem svým domácích smažených nebo po domácku vyrobených potravin. Jinde naleznete desítky prodejen s trdelníky a vy jednoduše nemáte šanci odolat. V supermarketech vás lákají nejnovější slevy, díky kterým získáte svou oblíbenou čokoládu za třetinu původní ceny. Takové nákupy se vyplatí, ale jedná se o nezdravou investici.

Udržovat se zdraví v sobě nese především odhodlání nahradit nezdravé suroviny těmi zdravými. Vymezte a ze svého jídelníčku bílé mouky, obyčejné klasické mléko a sladkosti. Každá surovina se dá krásně nahradit, pouze se musí přijít na to, jak. Pakliže si nahrazování surovin osvojíte, najednou budete žít zdravěji, aniž byste si to uvědomovali. Pečení buchet jde stejně snadně s celozrnnou moukou, oblíbené mango svou sladkostí absolutně nahradí jiné cukrovinky. Jde tu jen o to, abyste přišli na ty správné suroviny, které vám zkrátka vyhovují a se kterými budete mít pocit, že žijete stále stejně, jen tedy o trochu zdravěji.

Divili byste se, co to udělá s vaším tělem. Najednou se budete cítit stále fit, budete plní energie, která neuniká, jak tomu bývá při konzumaci sladkých dobrot. Únava bude dávno za vámi. Budete schopni udělat více věcí za daný den, protože s kvalitním spánkem dosáhnete absolutní spokojenosti.

Se zdravím se pojí i spánek, jak už bylo zmíněno. Bez něj to zkrátka nepůjde. Sami jistě vidíte, že když jste špatně vyspání, jste pěkně náladoví a ve stresu. Tyto dva aspekty jsou naprosto negativní pro naše zdraví, proto je dobré se jim vyhnout. To jde pouze ovšem s kvalitním spánkem.

O tomto a dalších věcech se můžete nyní dočíst v novém internetovém magazínu Femzin.cz. Aktuální tipy na správnou a vyváženou stravu vám denně přistanou přímo pod ruku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *