Velikonoční úklid: 5 tipů na výběr úklidové firmy

Čistě uklizená domácnost se slavnostní velikonoční výzdobou je snem nejedné hospodyňky. Kde však na to vzít čas, když kromě domácnosti má hospodyňka stíhat ještě péči o děti a zaměstnání na plný úvazek?

Řešením může být úklidová firma. Přinášíme vám doporučení, jak najít kvalitní úklidovou firmu, kterou se nemusíte bát vpustit přes svůj práh.

1. Dejte na doporučení rodiny a známých

Vzít si na úklid domácnosti firmu není žádná ostuda. Poptejte se v okruhu své rodiny a přátel. Třeba někdo již tuto službu využil a může vám dát tip na firmu, se kterou byl spokojen. Také vás může varovat před firmou, se kterou spokojen nebyl. A pokud z lidí kolem vás nikdo úklidové firmy nevyužívá, přátelé vašich přátel třeba ano. Osobní zkušenost důvěryhodné osoby je tím nejlepším vodítkem.

2. Začněte hledat včas

O služby úklidových firem bývá na Velikonoce velký zájem. Ty nejlepší firmy jsou zpravidla zamluvené již několik týdnů až měsíců předem. Pokud mají volný termín, tak často jen proto, že někdo odřekl. Pokud si tedy chcete vybírat z kvalitních firem, začněte s dostatečným předstihem. Jinak se vám může stát, že si nakonec budete muset uklidit sami.

3. Poptejte se na sociálních sítích

Pokud nenajdete firmu na osobní doporučení, zkuste se poptat na sociálních sítích. Existují různé skupiny zaměřené i na speciální požadavky. Požadujete úklid bez chemických prostředků? Trváte na důsledném šetření vodou? Ve skupinách na sociálních sítích můžete najít podobně smýšlející lidi, kteří vám třeba prozradí své kontakty na úklid.

Valde Cleaning Yellow Clean Wash - orzalaga / Pixabay
orzalaga / Pixabay

4. Zeptejte se v místní hospodě

I když do hospody normálně nechodíte, v tomto případě se určitě vyplatí tam zajít. Získáte-li si sympatie starousedlíků, seženete kontakty téměř na všechno. Tedy i na úklid. Nemusí jít zrovna o firmu. Třeba vám někdo doporučí svoji sousedku, která si úklidem přivydělává k důchodu. Toto je osvědčené pravidlo již z dob našich babiček. Potřebuješ-li řemeslníka, zeptej se v hospodě. Tam se dozvíš všechno. Zejména v menších obcích platí toto pravidlo i v současné době.

5. Hledejte na internetu negativní reference

Pokud si vybíráte firmu přes internet, neřiďte se jenom cenou. Důležité jsou i zkušenosti ostatních zákazníků. Dejte si práci s hledáním a pátrejte hlavně po negativních zkušenostech. Nikdo se nezavděčí všem a pokud najdete jen pár negativních referencí, je to v pořádku. Pokud však najdete převážně negativní hodnocení, mějte se na pozoru.

Stejně tak zbystřete, pokud najdete pouze samá nekriticky nadšená a pozitivní hodnocení. Tato hodnocení si může firma psát sama.

Závěrem vám přejeme šťastnou ruku při výběru té správné úklidové firmy. Ať velikonoční svátky prožijete v čisté a nazdobené domácnosti přesně podle svých představ. Pokud se o svou zkušenost s hledáním úklidové firmy chcete podělit, napište na internetu krátké objektivní zhodnocení. Váš názor pomůže dalším lidem, kteří budou vybírat úklidovou firmu.

Background Glossy Hand Tools - ds_30 / Pixabay
ds_30 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *