Kvalitní hračky (nejen) pro mateřské školy: Jak by měly vypadat?

Hračky jsou nezbytnou součástí dětské říše. Rozvíjejí dětskou motoriku, smyslové vnímání, ale i soustředění. Dále pak má taková hračka přispívat k dětskému poznání okolního světa, vytváření představ, napomáhat ovšem může také citovým vazbám, jež si dítě během interakce s hračkou vytváří. Bohužel však v dnešní době dává řada z nás přednost kvantitě před kvalitou. Proto svým dítkám kupujeme nejmodernější modely automobilových sporťáků, blonďatých panenek nebo dalších zbytečností, jež výše popsané funkce plní mnohdy pouze okrajově. Jak má taková správná hračka, vhodná nejen do mateřské školy, vypadat? Odpověď na tuto otázku naleznete na následujících řádcích.

Správná hračka? Musí dítě rozvíjet!

Hračka by měla být výchovně hodnotná, což znamená, že dítko motivuje k pozitivní činnosti. Aby rozvíjela jeho fantazii, nemusí být některak propracovaná nebo náročná. Dítko si díky ní přizpůsobí svůj vlastní svět a vytvoří takové obrazy, o nichž se nám dospělým mnohdy ani nezdá. Aby nedošlo k úrazu, je potřeba, aby byla hračka hygienicky nezávadná, bezpečná (bez ostrých hran, malých předmětů apod.) a od věci ani není, pokud při výběru vsadíte na takové hračky, které v dětských rukou „něco vydrží“. Pády, zakousnuté zoubky a nárazy jsou totiž u dětských hraček na denním pořádku.

Kde hračky vybírat a nakupovat?

Chcete-li svým dětem dopřát opravdu to nejlepší, v žádném případě nenakupujte hračku na vietnamských tržnicích, ve výprodejích nebo v internetových aukcích. V těchto případech totiž často nevíte, odkud hračka pochází, z čeho se skládá ani kdo ji vyrobil. Vždy tak sázejte pouze na známé a ověřené prodejce, kteří prodávají pouze kvalitní, zdravotně nezávadné a bezpečné hračky. Jako příklad můžeme uvést třeba e-shop bambinot.cz, kde naleznete nejen hračky pro mateřské školy, ale také pro klasické dětské pokojíčky a herny. Věříme, že si z pestré nabídky vyberete a vaše dítko získá hodnotného průvodce dětským světem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *