Všichni se zajisté shodneme na tom, že postel je dominantou celé ložnice. Na jejím výběru bychom si proto měli dát doopravdy záležet. Pokud se chcete cítit každé ráno dostatečně odpočinutí a plní energie, vyplatí se vybírat postele známých výrobců a sázet na ty, které jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, jež odolají nejen každodennímu používání, ale také působení zubu času. Jedním z nejoblíbenějších a ve své podstatě i nejkvalitnějších materiálů, je nepochybně dřevo. A právě dřevěným postelím budou věnovány následující řádky.

Pojďme se podívat, jaké výhody a nevýhody jsou s dřevěnými postelemi neodmyslitelně spojené.

Výhody dřevěných postelí

Dle nejnovějších výzkumů vyplývá, že dlouhodobě nejoblíbenější jsou postele z masivu. Lidé si je pořizují zejména pro svůj jedinečný komfort a unikátní design. Jelikož je dřevo živým materiálem, dva kousky – byť i z jediného stromu, vyrobené totožným postupem nikdy nebudou úplně stejné. Výrobci dodávají na trh masivní postele různých tvarů, velikostí a rozměrů, směle tedy můžeme tvrdit, že pestrá nabídka uspokojí každého bez rozdílu. Lidé na masivních postelích oceňují také jejich stabilitu, ale při správné péči i dlouhou životnost, překonávající limity všech ostatních materiálů.

Nevýhody dřevěných postelí

Protože nic není pouze bílé nebo černé ani u dřevěných postelí se nevyhneme několika nevýhodám. Tou největší je pochopitelně vyšší cena, která ovšem odpovídá kvalitě i použitým materiálům. Postele z masivu určitě nepatří mezi levné postele, jejichž pořízení byste v rodinném rozpočtu nepoznali. Na druhou stranu se ovšem jedná o investici, která se vám v průběhu let mnohonásobně vrátí. Další nevýhodou může být také nutnost pravidelné údržby, která se ovšem ve finále projeví na vzhledu, ale i životnosti postele. Jestliže lačníte po osvěžujícím spánku, je sázka na kvalitní dřevěné postele sázkou na jistotu.