Dřevěné postele: praktické srovnání výhod a nevýhod

Všichni se zajisté shodneme na tom, že postel je dominantou celé ložnice. Na jejím výběru bychom si proto měli dát doopravdy záležet. Pokud se chcete cítit každé ráno dostatečně odpočinutí a plní energie, vyplatí se vybírat postele známých výrobců a sázet na ty, které jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, jež odolají nejen každodennímu používání, ale také působení zubu času. Jedním z nejoblíbenějších a ve své podstatě i nejkvalitnějších materiálů, je nepochybně dřevo. A právě dřevěným postelím budou věnovány následující řádky.

Pojďme se podívat, jaké výhody a nevýhody jsou s dřevěnými postelemi neodmyslitelně spojené.

Výhody dřevěných postelí

Dle nejnovějších výzkumů vyplývá, že dlouhodobě nejoblíbenější jsou postele z masivu. Lidé si je pořizují zejména pro svůj jedinečný komfort a unikátní design. Jelikož je dřevo živým materiálem, dva kousky – byť i z jediného stromu, vyrobené totožným postupem nikdy nebudou úplně stejné. Výrobci dodávají na trh masivní postele různých tvarů, velikostí a rozměrů, směle tedy můžeme tvrdit, že pestrá nabídka uspokojí každého bez rozdílu. Lidé na masivních postelích oceňují také jejich stabilitu, ale při správné péči i dlouhou životnost, překonávající limity všech ostatních materiálů.

Nevýhody dřevěných postelí

Protože nic není pouze bílé nebo černé ani u dřevěných postelí se nevyhneme několika nevýhodám. Tou největší je pochopitelně vyšší cena, která ovšem odpovídá kvalitě i použitým materiálům. Postele z masivu určitě nepatří mezi levné postele, jejichž pořízení byste v rodinném rozpočtu nepoznali. Na druhou stranu se ovšem jedná o investici, která se vám v průběhu let mnohonásobně vrátí. Další nevýhodou může být také nutnost pravidelné údržby, která se ovšem ve finále projeví na vzhledu, ale i životnosti postele. Jestliže lačníte po osvěžujícím spánku, je sázka na kvalitní dřevěné postele sázkou na jistotu.

Jeden myslel na “Dřevěné postele: praktické srovnání výhod a nevýhod

  • 25 února, 2021 (7:32 am)
    Trvalý odkaz

    Dřevo mám v interiéru moc ráda, ale dřevěné postele jsou na mě zbytečně drahé. Navíc mám ráda v ložnici útulnost a čalouněná postel mi přijde příjemnější i na pohled- třeba něco v tomto stylu https://x-nabytek.cz/1550-calounene-postele Hlavně mám ale ráda to vysoké měkké čelo, o které se člověk může ráno opřít a jen tak brouzdat na mobilu, nebo třeba v posteli popíjet kávu. Ale třeba na skříně v provedení ze dřeva nedám dopustit.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *