Anhydritové podlahy nabízí snadnou pokládku a vysokou odolnost. Jaké další výhody vám dokážou nabídnout?

Při stavbě nebo rekonstrukci interiéru je volba správného podlahového materiálu klíčová. Vybírat přitom můžete ze široké škály typů podlah, jež se od sebe liší kvalitou, odolností i životností. Za jedny z nejlepších jsou považovány anhydritové podlahy, jež se těší velké oblibě v domácnostech i veřejných prostorech. Pojďte se s námi podívat, jaké další výhody vám dokážou nabídnout.

Dokonale rovný podtlak

Lité anhydritové podlahy se vyznačují vynikající přesností. Díky tomu je výsledná podlaha dokonale plochá a bez nerovností, což je nejen hezké na pohled, ale i praktické.

Vysoká odolnost

Anhydritové podlahy jsou extrémně odolné vůči mechanickému poškození a opotřebení. Zpravidla jsou tak schopné snést vysokou zátěž. V souvislosti s tím jsou ideálním řešením pro místnosti, které jsou často využívány nebo jsou vystaveny vysokému zatížení – jednat se může například o chodby či garáže.

Skvělá tepelná vodivost

Anhydritové lité podlahy nabízí vynikající tepelnou vodivost, což je důležité zejména v případech, kdy je podlaha využitá k montáži podlahového vytápění. V praxi se tak teplo šíří mnohem rychleji a rovnoměrněji.

Snadná pokládka

Krom jiného se lité anhydritové podlahy vyznačují snadnou a rychlou pokládkou. Během ní je látka nalita na připravený podklad a pak vyrovnána, což výrazně zjednodušuje celý proces instalace. Právě proto jsou lité podlahy skvělým řešením pro velké plochy, jelikož je lze položit bez nutnosti spár.

Výborná akustická izolace

Anhydritové podlahy disponují také skvělou schopností redukovat hluk, což oceníte zejména ve vyších patrech. Kvalita izolace a samotné podlahy se však odvíjí od firmy, která její realizaci provádí. Mezi jedny z nejzkušenějších se řadí firma AnhyPodlahy, jež má s anhydritovými podlahami bohaté zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *