Nebankovní podnikatelská půjčka – 4 parametry, na které byste se měli před sjednáním zaměřit

Podnikání není nic jednoduchého, a to zejména na úplném začátku. V mnohých případech se tak neobejdete bez cizího zdroje financování, jehož hledání opět může být oříšek. Právě proto velká část podnikatelů sází na nebankovní podnikatelské půjčky, jež jsou mnohem dostupnější než klasické bankovní úvěry. Podívejte se s námi na 4 parametry, na které byste si měli dát pozor při výběru nebankovní půjčky.

1.      Úroková sazba a RPSN

Jedním z hlavních parametrů během výběru půjčky je výše úrokové sazby a RPSN (roční procentní sazba nákladů). Než se rozhodnete pro konkrétní nebankovní půjčku, porovnejte nabídky dostupných poskytovatelů. Výhodný nebankovní podnikatelský úvěr by měl disponovat úrokovou sazbou pod 10 % a RPSN nepřevyšující 40 %. Pozornost však věnujte především RPSN, které přesněji stanovuje cenu úvěru.

2.      Poplatky a další náklady

Kromě úrokové sazby byste měli věnovat pozornost i dalším poplatkům a nákladům spojených s půjčkou. Některé nebankovní společnosti mohou disponovat skrytými poplatky, s nimiž vám před podpisem smlouvy neseznámí. Právě proto je důležité, abyste si veškeré dokumenty pročetli opravdu pečlivě a případně si nechali předložit i platný sazebník poplatků.

3.      Doba splatnosti

Před uzavřením smlouvy zjistěte, jak dlouho budete půjčku splácet. Obvykle delší doba splatnosti vyústí ve vyšší cenu půjčky, zatímco kratší doba splatnosti vede k placení vysoké měsíční splátky, což může zbytečně zatížit váš rozpočet. Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti  bude zpravidla disponovat delší dobou splatnosti, přičemž je bezpečnější přistoupit na variantu s dlouhou dobou splatnosti a nízkými měsíčními splátkami.

4.      Spolehlivost poskytovatele

Před uzavřením smlouvy proveďte důkladný průzkum poskytovatele nebankovní půjčky. Zjistěte, jak dlouho působí společnost na trhu a jak ji hodnotí její klienti. Mezi jedny z důvěryhodných nebankovních společností se řadí i Nebankovní finance, jež na trhu působí přes 20 let. Kromě toho je velmi transparentní, což potvrzuje jednoduchými, a hlavně srozumitelnými podmínkami. Očekávat tak můžete nejen širokou nabídku finančních produktů, ale i férové jednání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *