Zlato jako výhodná investice

Možná nemáte zrovna dobrý přehled o cenách zlata na současném trhu, ale pro zajímavost se na ně koukněte. Ano, jde o doslova šokující rychlost růstu cen! Proč tedy neinvestovat peníze tam, kde budete mít jistotu, že bude vždy zájem?

Ceny zlata stále stoupají

Ano, cena zlata skutečně stoupá nejen v posledních dnech, ale již od začátku roku jste mohli zaznamenat jeho rostoucí ceny. Investoři stále častěji zvažují vložit své finance právě do výhodných nákupů zlatých slitků a mincí. Kdo ještě nevěří síle tohoto drahého kovu, může se pustit do pravidelného sledování vývoje cen zlata. Pravdou je, že jde o oblíbenou možnost, jak zachovat hodnotu majetku. Dokonce si s tímto kovem dopřát i výhodné zúročení úspor. Momentálně se zlato dostalo přes hranici hodnoty 1945 amerických dolarů za jednu unci! I vy se můžete stát zkušeným obchodníkem, měnící se ceny sledujte například na stránkách tradičního českého dodavatele zlatých slitků a mincí: Zlate-mince.cz. Do nákupu zlata se dokonce pustila i do této doby zdrženlivá Česká národní banka.

Výhodné nákupy zlata

Investiční zlato je určené jak pro velké, tak pro malé investory. Zlaté cihly koupíte jednoduše a spolehlivě. Zlatou cihlu vážící jeden kilogram dnes získáte u levnějších obchodníků za 1 443 342 Kč, ale neobvyklé nabídky nejsou ani okolo za 1 498 137 Kč. Silná koruna navíc nahrává výhodnosti nákupu zlata pro Čechy. V případě, že koruna zeslábne, například o jednu korunu, kilogram zlata ihned stoupne o více než padesát tisíc korun. Fyzické vlastnictví zlata je osvobozeno do DPH! Jde o bezpečnou investici, kterou schováte doma v trezoru. Můžete si pořídit investiční zlaté slitky o různé váze. Další volbou jsou zlaté mince, které někteří shromažďují s opravdu velkou vášní a po několika letech mohou mít jejich obsáhlé sbírky velkou hodnotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *