Pojištění majetku se nevyplácí zanedbávat. Co vše si pojistit a proč?

Ačkoliv patří pojištění majetku k těm nejrozšířenějším druhům pojištění, které si hojně sjednávají také Češi, máme v tuzemsku docela rezervy třeba v aktuálnosti pojistných smluv. Zkrátka pokud se lidí jednou pojistí, zapomínají tyto smlouvy revidovat, což je třeba hlavně u nemovitostí problém. Ty totiž mohly za řadu let projít rekonstrukcí a typicky už mají zcela jinou hodnotu, než na jakou částku byla uzavírána pojistka. Pojištění majetku ale není jen o nemovitostech.

Využijte širokých možností majetkového pojištění

Pojistit si můžete leccos. Opravdu to nemusí být pouze dům či byt. Kromě toho dnes si můžete velmi jednoduše pojistit váš majetek doslova na pár kliknutí. U nemovitostí je časté pojištění na přírodní živly nebo na vloupání do objektu, ale může se jednat třeba také o nahodilé poškození vybavení. Shrnuto se do majetkového pojištění typicky tedy zahrnuje:

  • Dům, byt či domácnost
  • Obytný nebo kancelářský prostor
  • Nahodilé poškození a odcizení
  • Prodloužená záruka

Než si sjednáte libovolnou pojistku, je dobré si podrobně prostudovat podmínky pojištění, abyste přesně věděli, na co se pojištění vztahuje a hlavně, na co se nevztahuje. Je totiž nelogické mít třeba nemovitost poblíž lesa a nemít ji pojištěnou na pád stromu. Dobré pojišťovny dnes už ale obvykle tato základní rizika nabízejí standardně.

Pojištění majetku se nevyplácí zanedbávat. Co vše si pojistit a proč?
Pojištění majetku se nevyplácí zanedbávat. Co vše si pojistit a proč?

Pojistit si kromě nemovitostí můžete samozřejmě také věci, které jsou nějakým způsobem hodnotné. Může se jednat třeba o mobil nebo notebook, což jsou typicky věci, kde hrozí poškození na cestách nebo odcizení. Za úvahu tady stojí také prodloužená záruka.

Zvládnete to snadno online

Již jsme zmiňovali, že pojištění lze dnes vyřídit velmi snadno a je to pravda. Pojistit se můžete online na stránkách ergo.cz bez nutnosti někam chodit a něco složitě vyřizovat. V dnešní době to pak obzvlášť oceníte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *