Jak by mělo vypadat kvalitní krmivo?

Obsah článku

Jídlo je důležitou součástí života každého z nás. Nejenže z něj čerpáme živiny, vitamíny a další důležité látky pro náš život, ale navíc je milujeme pro jeho chuť. Na druhou stranu je pravdou, že ne každé jídlo je chutné a ne každé chutné jídlo je zdravé. Stejně jako my to mají i naši nejmilejší domácí mazlíčci. Pojďme se proto podívat, jak vybírat kvalitní krmiva pro psy nebo kvalitní krmiva pro kočky.

Při výběru krmiva pro naše domácí mazlíčky bychom se měli zaměřit hlavně na kvalitu, tedy chceme-li, aby náš miláček zůstal co nejdéle živ a zdráv. Neměli bychom tedy nakupovat levná krmiva, ale za kvalitu bychom si raději měli připlatit. Výběr krmiv pro kočky a psy má i pár společných pravidel. V první řadě bychom se měli vyhnout konzervantům a chemickému přibarvování. Přestože taková krmiva vypadají velmi lákavě, vašemu mazlíčkovi nebudou příliš svědčit. Za druhé se také vyhněte vedlejším produktům, jako je sója, koncentráty či vedlejší rostlinné a živočišné produkty. Co je tedy pro vaše mazlíčky dobré?

Krmiva pro kočky

Kočky jsou uvnitř duše divokými šelmami a zůstávají jimi i přes jejich domestikaci. Proto bychom neměli zapomínat na to, že šelmy jsou masožravci a potřebují svalovinu, křupavky a hlavně bílkoviny. Včetně bílkovin však potřebují i vyvážený poměr vápníku a fosforu, vitamínů a minerálních látek. Mezi kvalitní krmiva, která jim budou svědčit, patří například Taste of the wild krmivo.

Krmiva pro psy

Psi na tom nejsou o moc jinak než kočky. Samozřejmě potřebují kvalitní krmivo, ale pouze to psí. Kočkám a psům bychom jejich krmiva neměli v žádném případě zaměňovat. Měli bychom si najít jednu kvalitní značku a tu bychom neměli měnit či míchat s jinými. Pokud se bojíte přílišného stereotypu stravy vašich mazlíčků, pak můžete vyměňovat různé příchutě. Právě krmivo Taste of the Wild nabízí širokou škálu krmiv z masa, jako je bizon, srnky, kachny, lososi, krůty či kuřata. Mezi jejich nejlépe hodnocená krmiva pak patří Taste of the Wild High Prairie z bizoního pro dospělé či Taste of the Wild z bizoního pro štěně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *