Psí plemena od A do Z

Chtěli byste sami sobě, nebo svým dětem pořídit pejska a obohatit tak svoji domácnost či rodinu o dalšího člena? Nemůžete se rozhodnout, jaké plemeno by pro vás bylo tou nejlepší volbou? Nechte se inspirovat následujícím článkem, v němž vám některá plemena psů představíme blíže.

Veselý pejsek pro každého

Skvělou společnost do nepohody představuje bígl, tento Brit s francouzskými kořeny je temperamentní, veselý a velmi společenský. Má rád blízkost člověka a je velmi oblíbeným rodinným pejskem, neboť bígl je nejen hravý, ale také vlídný a důvěřivý.

Sportovní pes jako z filmového plátna

Pes elegán s atletickou postavou a netradičně zbarvenou srstí, přesně tak by se dal nejlépe popsat dalmatin. Dalmatin je nejen oblíbenou filmovou hvězdou, ale také skvělým rodinným společníkem. Nesporným kladem je, že tento pes je dobře vychovatelný.

Akita Inu – symbol oddanosti

Dalším skvělým společníkem člověka bývá Akita Inu. Toto vysoce inteligentní plemeno symbolizuje oddanost a věrnost v psí podobě, nabízí bezvýhradnou lásku a poskytuje radost celé rodině. Nejen to Akita Inu je pejskem co vyžaduje aktivitu a je vytrvalý a odvážný.

Irský vlkodav – pes s velkým srdcem

Nyní z toho méně tradičního soudku vám můžeme doporučit irského vlkodava. Ač jméno tohoto plemene nezní zrovna společensky a dobrosrdečně, opak je pravdou. Vlkodav je ve skutečnosti obrovským psem s ještě větším srdcem, které je plné lásky k lidem. Každý člověk v něm najde přítele na celý život.

Psí plemena vám však nabízejí mnohem více, než jsme uvedli výše. Nového rodinného člena můžete najít i v menších plemenech, například v mírumilovném utěšiteli v podobě mopse, v malém neposedovi v podobě čivavy či ve francouzském buldočkovi, který si vás omotá kolem prstu. Veškeré potřeby pro svého mazlíčka vám pak nabídne obchod Můj Mazlík. Koníčkem na celý život se vám však kromě psa může stát i akvaristika.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *