Investovat do zlata se vyplatí

Zlato není pouze okrasný doplněk většiny žen a mužů, ale také výhodný uchovatel hodnoty a jeho násobitel.

Jelikož ceny zlata dlouhodobě vzrůstají a investice do něj se stávají stále oblíbenější, připravili jsme pro vás tento článek, jehož náplní jsou informace, které vám mohou pomoci při rozhodování, zda se investice do zlata vyplatí právě vám.

Proč investovat právě do zlata?

Možností, kam uložit své finance máte opravdu mnoho. Investiční certifikáty, akcie, dluhopisy, podílové fondy a mnoho dalších. Ovšem zlato, i navzdory svým krátkodobým výkyvům, patří stále mezi nejprestižnější a nejkvalitnější investice vůbec. Ano, pokud stojíte před rozhodnutím, do kterého kovu investovat, můžete se setkat i se stříbrem nebo platinou. Ovšem zlato je zlato a jeho cena i nadále stoupá. Za poslední roky se jeho hodnota meziročně zvýšila takřka o 30 % a to je jistě důvod, proč o této investici vážně uvažovat. Za pomocí zlata můžete výhodně uložit své finance a zabezpečit tak sebe i budoucí generace. Jak vlastně taková investice do zlatých cihliček probíhá? Prozradíme vám to o pár řádků níže.

Jak investovat do zlata?

Na investici do zlata není nic obtížného. Stačí si vyčlenit určitý objem finančních prostředků, které hodláte touto investicí zhodnotit. Pokud se jedná o větší jednorázovou částku, je možno zakoupit samotnou zlatou cihličku, například o váze 100 nebo 200 gramů, jejíž prodejnost je možná kdekoli na světě. Pokud hodláte do zlata investovat po menších částkách, řekněme třeba po 1500 korunách měsíčně, pak je vhodné oslovit spolehlivou firmu, která pro vás bude každý měsíc investiční zlato nakupovat za výhodné velkoobchodní ceny.

Jaké je zhodnocení této investice?

Cena zlata se neustále vyvíjí i přesto však představuje spolehlivou investici s mnohonásobnou návratností. Aktuální cena zlata je vždy závislá na množství, ve kterém jej zakoupíte nebo prodáte. Trojská unce zlata váží přesně 31,1034768 g a její hodnota se přepočítává podle aktuálního kurzu dolaru vůči koruně.

Rozhodnete-li se pro jednorázovou koupi zlaté cihličky, pak vás ta menší stogramová přijde přibližně na 80 905 korun a její větší dvousetgramová „sestra“ na 202 905 Kč. Pokud budete chtít cihličku prodat, u menší utržíte v průměru 86 589 Kč a za větší obdržíte 214 500 Kč.

Chci investovat do zlata!

Rozhodli jste se pro tuto dlouhodobou a značně výhodnou investici? Pokud nemáte žádné zkušenosti se samotným procesem nákupu zlata, pak oslovte specializovanou firmu, která se zhodnocením finančních prostředků dlouhodobě zabývá.

V opačném případě byste totiž mohli nakoupit zlato, které svou kvalitou neodpovídá vynaloženým finančním prostředkům nebo narazit na podvodníky, kterým nepůjde o nic jiného, než o vaše peníze. V každém případě však mějte na paměti, že investice do zlata je investicí, která se v dlouhodobém horizontu mnohonásobně vyplatí.

Investovat do zlata se vyplatí
PublicDomainPictures / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *