Co je to půjčka s ručením nemovitostí? A jak funguje?

Na trhu můžeme najít různé typy úvěrů, které slibují výhodné financování, čehokoli vás zrovna napadne. Ve skutečnosti vám většina z nich dokáže poskytnou pouze nízké finanční částky, které jsou vhodné spíše pro překlenutí krátkodobého nepříznivého období. Pokud však potřebujete částku v řádu statisíců, budete muset sáhnout po půjčce s ručením nemovitostí.

Co je to půjčka s ručením nemovitostí?

Klasické úvěry fungují na jednoduchém principu, kdy si půjčíte peníze a následně splácíte jistinu a úroky. Při půjčování vyšších částek však vzniká několikanásobně větší riziko nesplácení, které by mohlo věřitele pořádně poškodit.

Za tímto účelem se na trhu objevila takzvaná půjčka s ručením nemovitostí, která celý tento problém řeší. Běžně ji můžeme najít v nabídkách bank či nebankovních společností, které si samy stanovují, za jakých podmínek úvěr klientovi poskytnou.

Jak půjčka s ručením nemovitostí funguje?

Půjčka s ručením nemovitostí funguje stejně jako jiné úvěry. Jediné, v čem se liší, je vyšší administrativa a již zmíněné zajištění nemovitostí. Banka či nebankovní společnost si tedy při jejím sjednání vyžádá další dokumenty, jako je nabývací titul k nemovitosti nebo kupní smlouva.

Vždy záleží na tom, zda žádáte o účelový, nebo neúčelový úvěr. V prvním případě musíte věřiteli předložit, za jakým účelem chcete vypůjčené finance využít. Naopak u neúčelového úvěru máte maximální svobodu, díky čemuž můžete peníze utratit, na cokoli se vám zlíbí.

Tip na článek:  Půjčka pro nezaměstnané

Co dělat, když vám banka půjčku neschválí?

Banky jsou při poskytování půjček mnohem přísnější, což často vede k zamítnutí žádosti o ni. Pomoci vám mohou nebankovní společnosti, které sice nabízí mnohem vyšší úroky, ale mohou být pro vás jediným řešením, jak získat finance.

Jednou z nich je i společnost Nebankovní finance, jejímž cílem je pomáhat klientům, kteří u bank nepochodili. A jak je možné vidět, daří se jí to. Od svého založení v roce 2012 se jí podařilo sjednat již přes 1 800 úvěrů o objemu 950 milionů korun.

Při řádném splácení vám navíc dokáže nabídnout stejné podmínky jako běžné banky. Společnost ale myslí i na podnikatele, pro které má připravené výhodné podnikatelské úvěry. S jejich pomocí mohou jednoduše začít podnikat nebo podpořit své stávající podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *