Co je to půjčka s ručením nemovitostí? A jak funguje?

Na trhu můžeme najít různé typy úvěrů, které slibují výhodné financování, čehokoli vás zrovna napadne. Ve skutečnosti vám většina z nich dokáže poskytnou pouze nízké finanční částky, které jsou vhodné spíše pro překlenutí krátkodobého nepříznivého období. Pokud však potřebujete částku v řádu statisíců, budete muset sáhnout po půjčce s ručením nemovitostí.

Co je to půjčka s ručením nemovitostí?

Klasické úvěry fungují na jednoduchém principu, kdy si půjčíte peníze a následně splácíte jistinu a úroky. Při půjčování vyšších částek však vzniká několikanásobně větší riziko nesplácení, které by mohlo věřitele pořádně poškodit.

Za tímto účelem se na trhu objevila takzvaná půjčka s ručením nemovitostí, která celý tento problém řeší. Běžně ji můžeme najít v nabídkách bank či nebankovních společností, které si samy stanovují, za jakých podmínek úvěr klientovi poskytnou.

Jak půjčka s ručením nemovitostí funguje?

Půjčka s ručením nemovitostí funguje stejně jako jiné úvěry. Jediné, v čem se liší, je vyšší administrativa a již zmíněné zajištění nemovitostí. Banka či nebankovní společnost si tedy při jejím sjednání vyžádá další dokumenty, jako je nabývací titul k nemovitosti nebo kupní smlouva.

Vždy záleží na tom, zda žádáte o účelový, nebo neúčelový úvěr. V prvním případě musíte věřiteli předložit, za jakým účelem chcete vypůjčené finance využít. Naopak u neúčelového úvěru máte maximální svobodu, díky čemuž můžete peníze utratit, na cokoli se vám zlíbí.

Co dělat, když vám banka půjčku neschválí?

Banky jsou při poskytování půjček mnohem přísnější, což často vede k zamítnutí žádosti o ni. Pomoci vám mohou nebankovní společnosti, které sice nabízí mnohem vyšší úroky, ale mohou být pro vás jediným řešením, jak získat finance.

Jednou z nich je i společnost Nebankovní finance, jejímž cílem je pomáhat klientům, kteří u bank nepochodili. A jak je možné vidět, daří se jí to. Od svého založení v roce 2012 se jí podařilo sjednat již přes 1 800 úvěrů o objemu 950 milionů korun.

Při řádném splácení vám navíc dokáže nabídnout stejné podmínky jako běžné banky. Společnost ale myslí i na podnikatele, pro které má připravené výhodné podnikatelské úvěry. S jejich pomocí mohou jednoduše začít podnikat nebo podpořit své stávající podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *