5 věcí, které musíte vědět o cestovním pojištění

Jaro je pro mnoho lidí obdobím, kdy začínají plánovat letní dovolenou. Je to i váš případ? Pokud se rozhodnete strávit dny volna za hranicemi České republiky, musíte si na cesty přibalit ještě cestovní pojištění. Naučte se, jak si vybrat tu nejvýhodnější cestovní pojistku.

1. Není to jen modrá karta!

V první řadě si nesmíte cestovní pojištění plést s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Pokud si myslíte, že vám stačí, když si na cesty přibalíte jen tuto kartu, zapomeňte na to. Modrá kartička jako cestovní pojištění nefunguje. Je pouze garancí, že se vám dostane nezbytné lékařské péče v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Podrobněji se tomuto problému věnuje tento článek.

2. Neřiďte se cenou

rkojc.cz_online_ergo_cz_01
Podívejte se na tuto kalkulaci cestovního pojištění on-line

Při výběru pojištění na cesty se nesmíte řídit jeho cenou. Nejdříve se zaměřte na pojistné limity. Ty jsou známkou kvality pojistky, protože vyjadřují maximální sumu, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Pro běžné cesty by měly být pojistné limity ve výši 5 000 000 Kč. Kolik takové pojištění stojí? Podívejte se na tuto kalkulaci cestovního pojištění on-line.

3. Čtěte podmínky

Musíte vědět, na jaké situace se pojistka vztahuje. V základním pojištění nejsou například zahrnuty sporty. Pro ty je třeba se připojistit. Pamatujte si, že nikdy nesmíte podepsat smlouvu, aniž byste si přečetli pojistné podmínky pro cestovní pojištění.

4. Myslete na vše

rkojc.cz_online_ergo_cz_02
5 věcí, které musíte vědět o cestovním pojištění

K základnímu pojištění se určitě vyplatí si sjednat ještě pojištění odpovědnosti. To je pro vás jistotou, že pokud způsobíte druhé osobě škodu na zdraví nebo na majetku, nebudete za to muset platit.

5. Nezmatkujte!

Jestliže se na cestách dostanete do potíží, snažte se udržet chladnou hlavu. Co nejdříve kontaktujte pojišťovnu a řiďte se jejími pokyny. Pokud budete muset někde platit, potvrzení o platbě a veškeré dokumenty, které dostanete, si pečlivě uchovejte! Raději si také přečtěte ještě odpovědi na časté dotazy k pojištění na cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *