Jak sladit bytový textil s ostatním vybavením interiéru

Dekorační polštářky, záclony nebo závěsy do našeho bydlení zcela jednoznačně patří. Jak je však sladit s dalším zařízením prostoru tak, aby vše vypadalo maximálně útulně a harmonicky?

Možností je hned několik. A nezáleží na tom, zda si koupíte typizované závěsy z nábytkového řetězce, nebo hotové voálové záclony, které se zaměřují na skutečně cílenou dekoraci oken (přičemž jejich praktická část leckdy tak trochu ustupuje do pozadí).

Barvy se musí podporovat

Není důležité, zda vsadíte na klasické hotové záclony v bílé barvě, nebo se rozhodnete pořídit pestrobarevné závěsy. Pokud budete dodržovat všeobecné pravidlo o opakující se barevnosti, nebudete mít s jejich zařazením problém.

A jak toto pravidlo uplatnit i na bytový textil? Jednoduše tak, že barvu, kterou na něj použijete, musíte v místnosti ještě alespoň jednou (či ještě lépe dvakrát) zopakovat. Když si tedy pořídíte kupříkladu růžové záclony, měli byste mít na posteli ještě růžový polštářek nebo před pohovkou kobereček v téže barvě.

Opakovat by se měly i vzory

Pokud chcete dosáhnout maximální barevné harmonie, neměli byste si dát záležet jen na sladění jednotlivých barev, ale také přímo vzorů. Pokud máte například modré povlečení s růžovými květinami, snažte se tentýž vzor zopakovat kupříkladu i na tapetě, závěsech apod.

Samozřejmě to vyžaduje trochu plánování, protože i další sady do ložnice by se měly nést v téže barevné kombinaci. Ale výsledek bude rozhodně stát za to. A myslete také na to, že bytový textil může mít i skutečnou funkci. Když například v zimě zatáhnete závěsy na okna, můžete snížit tepelné ztráty až o 10 %. A to se rozhodně počítá. A kde si vybrat z širokého sortimentu hotových řešení přímo pro váš interiér? Jděte na stránky specializovaného e-shopu Luxora.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *