Každý slunečník musí stát na kvalitním základu

Byla by chyba myslet si, že stačí vybrat pouze kvalitní a/nebo drahý slunečník. I sebe lepší slunečník bude bez stabilního stojanu k ničemu a navíc nebezpečný. Už dávno existují i lepší varianty než je bílá plastová krabice, kterou musíte naplnit vodou či pískem a moc parády vám taky neudělá.

Vaše bezpečí je základ

Dnes jsou zahradní slunečníky stavěné tak, aby vydržely i zhoršené povětrnostní podmínky, tedy vítr a déšť. Většinou se ale prodávají bez originálního stojanu. Takže záleží na vás, jaký typ si k němu dokoupíte. Pokud velký slunečník postavíte do nestabilního podstavce, či ho snad zapíchnete pouze do díry v trávě, jeho funkčnost bude ta tam a navíc bude nebezpečný pro všechny v jeho bezprostřední blízkosti. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti ve výběru stojanů.

Stojan z kategorie těžká váha

Aby stojany na slunečníky bezpečně unesly i robustní slunečník, musí být sami dostatečně těžké. U klasických slunečníků se doporučuje podstavec o váze cca 25 kg. V této kategorii Renegad.cz nabízí kulaté a čtvercové podstavce z žuly, či mramoru v kombinaci s nerezovou ocelí. Některé stojany mají i stylové dřevěné obložení.

Máte-li slunečník s průměrem 3 m a větší, pak byste měli zvolit stojan, který bude vážit alespoň 40 kg. Čím těžší, tím lepší. S touto váhou vám Renegad.cz nabízí také žulové a mramorové stojany s ocelí i dřevem. Velký výběr je i mezi podstavci betonovými. Ty jsou k prodeji v několika designech a hmotnostech. Pro snazší přemisťování stojanu, jsou na jeho spodní části zapuštěná pojízdná kolečka a zboku je připevněná rukojeť.

Lehčí stojany

K obyčejnému malému slunečníku můžete mít stojan o menší váze. V naší nabídce opět najdete velký výběr a hlavně zajímavé kousky. Například ratanový či bílý z odlitků (16 kg), zelený litinový (17 kg) i několik různých plnitelných plastových podstavců (bílý, zelený, černý).

vybirame_stojan

Jeden myslel na “Každý slunečník musí stát na kvalitním základu

  • 25 ledna, 2018 (12:16 pm)
    Trvalý odkaz

    Já osobně bych asi měla strach, jestli bude daný stojan ke slunečníku pasovat a jestli v něm bude správně držet. Proto jsem si radši koupila komplet slunečníku i se stojanem na mém oblíbném eshopu tady https://www.my-hobby.cz/2506-zahradni-slunecniky Nemusím tudíž nic řešit a mám jistotu, že bude celý komplet tak, jak má být.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *