Zázračná kyselina listová: 5 účinků, které vám přinese její pravidelné užívání

Kyselina listová, známá také jako vitamín B9, je významným vitamínem důležitým pro naše zdraví. Konkrétně se jedná o rozpustný vitamín, který není tělem syntetizován, a proto je nezbytné jej získávat z potravy nebo pomocí doplňků stravy. Pojďte se s námi podívat hned na 5 účinků, jež vám pravidelné užívání této látky dokáže přinést.

Podpora zdravého srdce a cév

Kyselina listová hraje klíčovou roli při udržení zdraví našeho srdce a cév. Přispívá k regulaci hladiny homocysteinu, což je aminokyselina spojená se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění. Pravidelné užívání kyseliny listové forte dokáže pomoci snížit hladinu homocysteinu a přispět tak k optimálnímu stavu srdce a cév.

Zdraví mozku a duševní pohoda

Kyselina listová je důležitá také pro správnou funkci mozku a nervového systému. Podporuje tvorbu neurotransmiterů, které jsou nutné pro přenos signálů mezi buňkami mozku. Pravidelné užívání kyseliny listové přispívá ke zlepšení paměti, koncentrace či dokonce nálady.

Podpora regenerace buněk

Kyselina listová je nezbytná pro růst a regeneraci buněk v našem těle. Konkrétně je zvláště důležitá pro správný vývoj plodu během těhotenství. Pravidelné užívání kyseliny listové forte může pomoci snížit riziko vývojových vad plodu a podpořit zdravý růst a vývoj nových buněk u dospělých.

Zdravé vlasy, kůže a nehty

Kyselina listová má pozitivní vliv na zdraví vlasů, kůže a nehtů. Přispívá k tvorbě nových buněk a podporuje produkci keratinu, jež je základním stavebním kamenem pro vlasy, kůži a nehty. Běžně vám tak dokáže kyselina listová forte dokáže pomoci posílit vlasy, zlepšit stav pokožky a podpořit růst nehtů.

Prevence vrozených vad plodu

Kyselina listová je velmi důležitá hlavně pro těhotné či ženy plánující těhotenství. Pravidelné užívání kyseliny listové před otěhotněním a během prvních týdnů těhotenství je důležité pro prevenci vrozených vad. Klíčová je však i pro reprodukční zdraví žen a mužů.

Pro doplnění této jedinečné látky můžete využít i doplňky stravy, mezi něž patří například kyselina listová forte v tabletách od českého výrobce Naturvita. U ní stačí užívat jedenkrát až dvakrát denně jednu tabletu, s níž jednoduše doplníte doporučenou dávku kyseliny listové. Doplněk stravy můžete zakoupit na e-shopu Gigalekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *