Lymfatická masáž jako zázrak moderní doby: Slyšeli jste už o ní?

Jen málokdo z nás doposud nebyl na žádné masáži. Čokoládové, sportovní nebo na té, kterou nám předepíše ošetřující lékař či fyzioterapeut. Masáží je nepřeberné množství a jejich jediným cílem je ulevit našim ztuhlým a bolavým svalům, duši, ale i organismu. Jednou z netradičních masáží, je potom masáž lymfatická. Obecně se lidé chodící na masáže dělí na dva tábory – na ty, co lymfatickým masážím nepřišli na chuť a na ty, kteří si je nemohou vynachválit. Schválně, ke kterému táboru se po přečtení následujících řádků přidáte vy!

Jak vypadá lymfatická masáž?

V našem těle koluje speciální látka zvaná lymfa. Taková lymfa, pokud nedokáže v těle volně proudit, může nadělat pěknou neplechu. Proto je potřeba jí čas od času maličko pomoci. K tomu slouží právě lymfatické masáže, které aktivují lymfu v našem těle. Masáž je prováděna speciálními hmaty, kdy se hýbe pouze podkožím a drenážují se uzliny (např. v oblasti třísel či podpaží). Tímto je ulehčeno vašemu míznímu systému i celému organismu, jež začíná s procesem regenerace.

Jak poznat, že potřebujete rozproudit lymfu?

Pokud na sobě pozorujete časté příznaky únavy, podrážděnosti, rozladění nebo počínající deprese, měli byste o lymfatických masážích vážně uvažovat. Pokud navíc trpíte únavou nohou nebo otoky, je na místě začít situaci řešit co nejdříve. Taková lymfatická masáž totiž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě, ale také urychluje hojení a je výbornou prevencí před vznikem žilních onemocnění.

Svěřte se do rukou zkušeného fyzioterapeuta

Vždy je ovšem potřeba absolvovat masáž u profesionálního maséra, který má s tímto speciálním typem masáží bohaté zkušenosti. Skvělá je například lymfatická masáž Babice u Šternberka, kterou provádí zkušený fyzioterapeut, jež propojuje rehabilitační péči s alternativními masážními technikami. Před první návštěvou se informujte o kontraindikacích, a pokud se u vás některá z nich vyskytuje, lymfatickou masáž raději odložte na později.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *