Skleníky z polykarbonátu a jejich výhody

Řekne-li se skleník, mnoho lidí si přestaví prvek na svou zahradu, který je přirozeně vyrobený ze skla. Ano, takto tomu v minulosti skutečně bylo. Doba ale pokročila a tak dnes musíme říci, že dominují skleníky z polykarbonátu. Tedy plastové skleníky. Ty postupně vytlačují klasická řešení. A není se čemu divit. Společně se proto podíváme na hlavní výhody, které toto řešení má.

Cena hraje velmi podstatnou roli

Začneme tím, co je pro mnoho zahrádkářů tím nejdůležitějším. Jelikož se u nich jedná především o koníček, je více než jasné, že chtějí investovat pouze adekvátní částky. Proto jsou také levné skleníky od Kokiskashop z polykarbonátu tak oblíbené. Srovnáme-li toto řešení s klasickým sklem, tak je rozdíl v prodejních, tedy pro nás v nákupních cenách skutečně znatelný. Kdo hledá levné skleníky, ten logicky sáhne po variantě plastové. I za cenu toho, že plast z hlediska designu nedosáhne tak výrazných pozitiv, jako je sklo. To však není v případě zahrad zase až tolik podstatné. Roli hraje hlavně funkce.

Vysoká kvalita je samozřejmostí

Druhou důležitou výhodou, která souvisí s výběrem, je rozhodně to, že skleník polykarbonát je také velmi kvalitním produktem. Oproti sklu až nesrovnatelně. Je totiž jasné, že polykarbonátový skleník je vyroben právě s ohledem na maximální možnou odolnost. Co to znamená? Hlavně fakt, že nám může přinést vlastnosti, které jsou spojeny s:

  • Odolností vůči teplu nebo mrazu
  • Odolností vůči rozmarům počasí
  • Mechanickou odolností

Kvalitní plast zkrátka vydrží více než sklo, díky čemuž se polykarbonátové skleníky pravidelně umísťují na předních příčkách různých testů, které jsou právě na odolnost zaměřeny. Pokud nechcete neustále řešit výměnu prasklých nebo rozbitých skleněných výplní, je právě tento zahradní skleník volbou, která zaručeně nezklame.

Skleníky z polykarbonátu jsou k dispozici v různých typech

Co hraje tomuto řešení také do karet, to jsou rozhodně i různé typy, které můžeme pořídit. Začít je dobré jednotlivými velikostmi, které skleníky z polykarbonátového materiálu nabídnou. Můžeme je využít třeba na menší zahrádce, ale i prostorných zahradách. Nechybí možnost jejich umístění ve volném prostoru, stejně jako je lze přitisknout třeba ke zdi našeho domu. Jistotou jsou ale i různá materiálové provedení, kdy skleník z polykarbonátu nabídne právě onu svou plastovou výplň v různých tloušťkách. I to je jeden z pozitivních poznatků.

Myslete i na příslušenství

Když mluvíme o jednotlivých variantách a typech, neměli bychom zapomínat také na široký sortiment různého příslušenství. Mezi to nejzajímavější mohou patřit třeba automaticky otevíraná okna, která lze zakoupit jak dodatečně, tak už v samotném základu. Jsou cestou, jak zahradní polykarbonátový skleník využít opravdu maximálně, a přitom bez práce.

Montáž potěší svou jednoduchostí

Pokud se rozhodnete si tento sortiment objednat, dojde vám ve většině případů plastový skleník v demontovaném provedení. Bát se složité montáže rozhodně není třeba. Plastové skleníky jsou konstruovány tak, aby bylo jejich usazení jednoduché a rychlé, stejně jako aby byla rychlá i jejich montáž. Základní konstrukci tedy smontujete, usadíte na požadované místo a následně už jenom vložíte ony hlavní plastové výplně, které dělají skleník polykarbonátový tím, čím má být. Jakmile je hotovo, stačí už jenom umístit třeba vnitřní police, nebo připravit půdu pro plnohodnotnou sadbu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *