Dovolená v Itálii? Překrásné pláže a nezapomenutelné gastro zážitky

Vybíráte letní dovolenou? Chorvatsko máte proježděné křížem, krážem, do Řecka se vám příliš nechce a Afrika vás už vůbec neláká? A co takhle dovolená v Itálii? Co všechno během týdne či dvou získáte? Nezapomenutelné zážitky, bronzovou kůži, ale i vzpomínky, které se do vašeho srdce zapíšou barvou zlatavého slunce. Pojďme se společně podívat, jak vlastně taková prosluněná italská dovolená vypadá a proč se letos vydat právě zde!

Přenádherné pláže pro rodiny, zamilované i seniory

Ať už pro svůj pobyt zvolíte sever či jih Itálie, tak jako tak se máte na co těšit. Italské pobřeží, dlouhé 7600 kilometrů, omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. Nabídka zdejších pláží je proto velmi pestrá a vyberou si z nich jak rodiny s dětmi, hledající písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, tak i zamilované páry, pro které je klid a dostatek soukromí na prvním místě. Pláže jsou zde jak oblázkové, tak skalnaté a písčité. Mezi nejkrásnější z nich patří nepochybně pláž San Vito lo Capo na Sicílii s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře. Pokud máte rádi soukromí, vydejte se zde mimo hlavní sezónu. Doporučit můžeme také jednu z nejkrásnějších pláží Středozemí, která nese název Poetto a nachází se zhruba 15 minut jízdy autobusem od Cagliari – největšího města jižní Sardinie.

Bohatá historie, kultura, pasta i káva

Pokud vás přestane bavit povalování na pláži, vydejte se na průzkum historických center jednotlivých destinací. Ztratit se ve změti propletených kamenných uliček s neopomenutelným nádechem romantiky není nic obtížného. Jakmile vás bloudění znaví, odpočiňte si v některé ze zdejších kaváren, kde vám naservírují kávu nenapodobitelné chuti i vůně, lahodné těstoviny nebo pizzu, kterou je Itálie vyhlášená snad na celém světě. K průzkumu jistě lákají také zdejší památky, které ovšem doporučujeme navštívit mimo hlavní turistickou sezónu. Fronty u pokladen a před vstupy jsou zde totiž často několikahodinové. Tak jako tak jsou ovšem zájezdy do Itálie velmi oblíbené a kdo tuto dovolenkovou destinaci doposud nenavštívil, měl by tak co nejdříve učinit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *