Nebankovní půjčky: Víte, na jaké můžete narazit?

Dostali jste se do tíživé finanční situace a nevíte, jak z ní ven? Potřebujete půjčit menší či větší obnos finančních prostředků, ale v bance vaši žádost zamítli? Pak nezoufejte! Naštěstí existují rychlé nebankovní půjčky, které mohou zajímavým způsobem vylepšit váš stávající rozpočet. Pojďme se společně podívat, jaké druhy půjček vlastně existují a jak postupovat při splácení půjčky od nebankovního poskytovatele.

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu

U většiny společností je potřeba dokládat svůj pravidelný měsíční příjem. Nemusí jít výlučně o příjem z klasického zaměstnání, do příjmu – jako takového – se započítává třeba i mateřská, invalidní nebo starobní důchod. Existují ovšem společnosti, které nabízejí nebankovní půjčky bez doložení příjmu a ty – jak už samotný název tohoto produktu napovídá – nepotřebují znát výši vašich příjmů. Obvykle však požadují ručitele či zástavu.

Nebankovní půjčka bez zástavy

A když už jsme se o problematice zástavy zmínili, budeme v ní pokračovat dalším nebankovním produktem, který nese název „nebankovní půjčka bez zástavy“. V takovém případě nebude pro společnost směrodatné, zda se jí dokážete za půjčku zaručit zástavou (třeba ve formě nemovitosti) či nikoli. Obvykle však bude vyžadovat pravidelný a dostatečně vysoký příjem nebo ručitele.

Nebankovní půjčky bez registru

Dostat se do registru dlužníků není ani trochu složité. Stačí jedna nezaplacená faktura od telefonního operátora, opožděný nájem nebo přečerpaný kontokorent a problém je na světě. Pokud s žádostí o půjčku zamíříte do banky, banka vám v případě aktivního záznamu v registru dlužníků půjčku neschválí. A neschválí vám ji ani řada nebankovních společností. V takovém případě vás mohou zachránit pouze nebankovní půjčky bez registru. Připravte se ovšem na to, že riziko, jež společnost poskytováním těchto půjček poskytuje, se projeví ve výši úroků, jež u tohoto produktu rozhodně nepatří k nejnižším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *