Nebankovní půjčky: Víte, na jaké můžete narazit?

Dostali jste se do tíživé finanční situace a nevíte, jak z ní ven? Potřebujete půjčit menší či větší obnos finančních prostředků, ale v bance vaši žádost zamítli? Pak nezoufejte! Naštěstí existují rychlé nebankovní půjčky, které mohou zajímavým způsobem vylepšit váš stávající rozpočet. Pojďme se společně podívat, jaké druhy půjček vlastně existují a jak postupovat při splácení půjčky od nebankovního poskytovatele.

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu

U většiny společností je potřeba dokládat svůj pravidelný měsíční příjem. Nemusí jít výlučně o příjem z klasického zaměstnání, do příjmu – jako takového – se započítává třeba i mateřská, invalidní nebo starobní důchod. Existují ovšem společnosti, které nabízejí nebankovní půjčky bez doložení příjmu a ty – jak už samotný název tohoto produktu napovídá – nepotřebují znát výši vašich příjmů. Obvykle však požadují ručitele či zástavu.

Nebankovní půjčka bez zástavy

A když už jsme se o problematice zástavy zmínili, budeme v ní pokračovat dalším nebankovním produktem, který nese název „nebankovní půjčka bez zástavy“. V takovém případě nebude pro společnost směrodatné, zda se jí dokážete za půjčku zaručit zástavou (třeba ve formě nemovitosti) či nikoli. Obvykle však bude vyžadovat pravidelný a dostatečně vysoký příjem nebo ručitele.

Tip na článek:  Investice do zlata si svou hodnotu udrží

Nebankovní půjčky bez registru

Dostat se do registru dlužníků není ani trochu složité. Stačí jedna nezaplacená faktura od telefonního operátora, opožděný nájem nebo přečerpaný kontokorent a problém je na světě. Pokud s žádostí o půjčku zamíříte do banky, banka vám v případě aktivního záznamu v registru dlužníků půjčku neschválí. A neschválí vám ji ani řada nebankovních společností. V takovém případě vás mohou zachránit pouze nebankovní půjčky bez registru. Připravte se ovšem na to, že riziko, jež společnost poskytováním těchto půjček poskytuje, se projeví ve výši úroků, jež u tohoto produktu rozhodně nepatří k nejnižším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..