Netradiční dovolená v Řecku? Ta na ostrově Korfu!

Vybíráte zájezdy do Řecka? Neláká vás pevnina, ale poohlížíte se po nějakých řeckých ostrovech? Dovolte nám představit vám ostrov Korfu, který je ne nadarmo přezdíván zeleným smaragdem a klenotem Jónského moře. Velikán s rozlohou 613 kilometrů čtverečných se nachází v obklopení ostrovů Lefkada, Kefalonie a Zakynthos a nabízí jedinečné strávení letní dovolené, které se vryje do srdce všem, kdo se pro dovolenou na Korfu rozhodnou. V čem je ostrov natolik unikátní?

Každý kousek ostrova je naprosto jiný

Jestliže na Korfu zavítáte, doporučujeme pronajmout čtyřkolku, skútr nebo jiný dopravní prostředek, kterým projezdíte ostrov křížem, krážem. Každá jeho část, každý záhyb, zátoka či pláž je naprosto odlišná. Někde narazíte na divoké horské masivy s okouzlujícími zálivy s průzračnou tyrkysovou vodou, jinde budete kráčet po dlouhém písčitém pobřeží, které zdobí obří pískovcové monumenty. Naleznete zde překrásné památky, starobylé paláce, ale třeba i vily významných státníků, celebrit i britské královské rodiny! Kromě překrásné přírody, čistého moře a bohaté fauny, si zde pochutnáte také na lahodných řeckých specialitách, jimž dominují olivy, čerstvé ovoce i zelenina, pikantní koření, ale především olivový olej, který patří k těm nejkvalitnějším v celé Evropě.

Místa, která stojí za návštěvu

Mezi nejoblíbenější turistická letoviska patři nepochybně překrásné rybářské městečko Kassiopi, jež se těší oblibě zejména u anglických turistů, klidnější letovisko Barbati nebo samotný jih ostrova – Kávos – jež je letoviskem, které žije ve dne a hlavně v noci. Proto je oblíbeným cílem mladých turistů, řeckých teenagerů a nezkrotných povah. Za přírodními krásami vyrazte do vesničky Liapades, popřípadě sousedního letoviska Paleokastritsa, které nabízí několik přenádherných zátok, porostlé kopce a tu pravou romantickou atmostéru. Za návštěvu jistě stojí také nejvyšší hora ostrova – Pantokrátor, z níž si prohlédnete kus pobřeží. Dovolená Řecko na Korfu nabývá zcela nových rozměrů! Nevěříte? Přesvědčte se třeba už letos! Řecko se stane vaší pravou a nefalšovanou srdeční záležitostí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *