Žaluzie? Rolety? Nebo markýzy? Poradíme vám s výběrem!

S prvními slunečními paprsky řešíte, jakou stínící techniku zvolit? Rozmýšlíte se mezi klasickými žaluziemi, roletami a markýzami? Hledáte cenově dostupnou variantu ve formě fólií? Stále ale nevíte, jak se rozhodnout? Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, pak jsou následující řádky určeny právě vám! Jednotlivé varianty pro vás porovnáme a zhodnotíme jejich přednosti i nedostatky.

Vnitřní a venkovní žaluzie

Zřejmě nejrozšířenější jsou v našich podmínkách žaluzie. Na trhu jsou k dostání ve vnitřním a vnějším provedení, ale i ve formě horizontální či vertikální. Venkovní žaluzie jsou dobrou volbou pro velké skleněné plochy a francouzská okna, ty vnitřní potom pro menší okna, či kanceláře.

Náš tip: Blíží se období nezvaných hmyzích návštěvníků, proto při instalaci rolety doporučujeme pořídit také sítě proti hmyzu.

Rolety

I v tomto případě lze pořídit jak vnitřní tak venkovní rolety. V případě druhé zmíněné varianty můžeme rolety dokonce zamknout, čímž zvýšíme bezpečnost svého majetku. V létě rolety plní místo klimatizace, v zimě pak objekt izolují.

Markýzy

Markýzy v našich končinách ještě nejsou natolik rozšířené, jako v zahraničí. Lidé, kteří si je ovšem pořídili, mohou s jejich pomocí snížit prostup tepla až o 90%. Oproti jiným způsobům stínění mají venkovní markýzy navíc jednu velkou výhodu – odstíní ostrý sluneční svit, aniž by došlo k omezení výhledu oknem.

Fólie

Hledáte cenově dostupnou variantu stínění v interiérech? Odpovědí jsou praktické fólie, které se lepí přímo na sklo. Kromě stínění, brání také průniku UV paprsků. V zimě teplo udrží uvnitř a v létě jej naopak zase dovnitř nevpustí. Cena těchto speciálních fólií se pohybuje zhruba kolem šesti set korun za metr čtverečný.

Bohatou nabídku stínící techniky a příslušenství naleznete v e-shopu profiflex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *