Kalibry jsou neodmyslitelnou součástí každé výroby. Proč jsou tak důležité a jak vám dokážou pomoci?

Při výrobě prakticky čehokoliv je důležitá především preciznost a přesnost, kterou není vždy jednoduché zjistit. V první řadě je během výroby nutné najít kontrolní mechanismy, které dokážou výrobu jednoduše kontrolovat a šetřit vaše náklady. Nejúčinnějším nástrojem jsou v tomto ohledu kalibry, které využijí zejména výrobci v odvětví obrábění.

Kalibr dokáže snížit počet zmetků ve výrobě

Jedním z problémů, se kterým se potýká většina výrobců, je vysoký počet zmetků. Ty výrazně navyšují hodnotu nákladů, které musíte zbytečně uplatňovat na již poškozené výrobky procházející i dalšími částmi výroby. Tomu může zabránit právě kalibr, který kontroluje přesné rozměry výrobků – není tedy možné, že by se do další výroby dostal zmetek.

Investice do kalibrů se vám tak rychle vrátí a zajistí vám i větší spokojenost vašich klientů, kterým budete moci předávat bezchybné výrobky se správnými rozměry. Sami si můžete navrhnout, jakým způsobem chcete kalibry využívat, a jaký mechanismus kontroly si nastavíte – kalibry tedy mohou kontrolovat veškeré úkony, které u výrobků provedete.

Vyberte si kalibry přímo na míru vaším výrobkům

Běžně je možné kalibry využívat u různých výrobků, které tak můžete rychle a efektivně překontrolovat. Použít je můžete například u závitů, k jejichž kontrole slouží závitové kalibry. Nejpoužívanější jsou však třmenové kalibry, které zajišťují přesné vnější rozměry výrobků, díky čemuž se nemusíte bát, že by výrobou prošly nepřesné výrobky.

Posledním často využívaným kalibrem jsou válečkové kalibry, se kterými lze kontrolovat rozměry oválných otvorů. Pokud však disponujete atypickými produkty, a i přesto chcete jejich kontrolu zefektivnit, můžete si pořídit kalibr přímo na míru. Ten vám poskytne i česká firma Michovský – TOOLS s.r.o., která se snaží vyhovět svým zákazníkům téměř ve všech ohledech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *