Jak vybrat kvalitní párty stan na zahradu

Nevíte si rady s výběrem nového párty stanu na Vaši zahradu? Je to jednodušší, než si myslíte! Držte se našich 5 rad a nákup zahradního stanu pro Vás bude hračkou.

Proč si pořídit zahradní párty stan?

Především si musíte ujasnit, za jakým účelem párty stan kupujete. Jestli bude pouze chránit Vás a Vaši rodinu při grilování na zahradě nebo oslavách narozenin, zda ho chcete používat jako mobilní skladiště, jestli ho využijete pro prezentační účely Vaší firmy nebo dokonce jako předzahrádku k Vaší restauraci. Existuje spoustu příležitostí kde využít zahradní párty stan.

Jak velký stan zvolit?

Jakmile máte ujasněný účel použití Vašeho nového párty stanu, snadno zvolíte jeho rozměry. Ty se odvíjejí od počtu osob, které budou nejčastěji zahradní stan obývat. Samozřejmě jste v tomto bodě limitováni rozměry Vašeho pozemku či zahrady. Určitě si nepřejete, aby párty stan zastavěl veškerou volnou plochu na zahradě, proto jeho půdorys volte uvážlivě. Raději vše vícekrát pečlivě přeměřte, než abyste museli zakoupený párty stan složitě vracet či měnit za menší. Nejoblíbenější a nejprodávanější variantou párty stanů jsou ty o rozměrech 3×3, 3×6 a 3×9 m. Připadají Vám malé? Pak zvolte prostornější stan 5×10 nebo dokonce 6×12 m. Další možností je zakoupení několika menších párty stanů. Můžete je poté rozestavit přesně podle aktuální potřeby.

Nepodceňujte výběr konstrukce párty stanu

bZahradní stany jsou dnes k dostání ve dvou základních typech: klasické párty stany a nůžkové párty stany. Jaký stan vybrat záleží jen na Vás. Liší se od sebe především cenou a způsobem stavby, jejich kvalita je naprosto srovnatelná. Zahradní stany s nůžkovou konstrukcí jsou sice dražší, ale jsou postaveny doslova během několika minut. Při nejistém počasí je proto můžete mít vždy po ruce a postavit je až podle aktuální potřeby. Tradiční tyčová konstrukce párty stanu je podstatně levnější, avšak její stavba vyžaduje mnohem více Vašeho času, a to v řádech desítek minut. Volba je proto pouze na Vás, Vašich preferencích a pro jaké účely párty stan použijete.

Jak na skladování párty stanu?

Zajímejte se při koupi i o rozměry stanu či zahradního altánu po jeho složení. Jakmile zahradní stan nepoužíváme, měl by být (dokonale vysušený) pečlivě sbalen a uskladněn na suchém místě. V tomto bodě jasně vede klasická konstrukce párty stanu, která má po složení menší rozměry. Součástí dodávky zahradního stanu bývají i praktické tašky, do kterých párty stan snadno sbalíte, a s jejichž pomocí ho můžete přenášet tam, kam zrovna potřebujete.

Nezruinujte svůj rozpočet nákupem párty stanu!

Cena zahradního stanu jistě hraje také velkou roli při jeho výběru. Kvalitní zahradní stanové přístřešky však nemusí být vůbec drahé a naopak – levné párty stany nemusí být nekvalitní. Jak je to možné? Sledujte slevové akce u dodavatelů párty stanů a využijte možnosti pořídit si nový párty stan na svoji zahradu za výhodnou cenu. Nejnižší ceny stanů začínají již na několika stokorunách. Pořiďte si proto tento nezbytný doplněk na svoji zahradu a užijte si letos výjimečně krásné léto!

Jeden myslel na “Jak vybrat kvalitní párty stan na zahradu

  • 15 listopadu, 2017 (10:38 am)
    Trvalý odkaz

    Dobré rady. Sám jsem jeden párty stan nedávno sháněl a určitě bych radil se jetě (a to hlavně) dívat na bytelnost konstrukce a plachet. Já jsem stan koupil tady a jsem s kvalitou spokojený: https://www.a-market.cz/2527-party-stany-a-altany Konstrukce by určitě měla být celkokovová včetně spojovacích dílů a plachty by měly být co nejsilnější, aby se při větru netrhaly.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *