Kam s ní? Upevněte vaší LCD obrazovku na stěnu

Nejnovější trendy už nejsou stavěné pouze na designu a estetice, ale čerpají i z funkčnosti a praktičnosti. Většina z nás totiž v dnešní době žije v malých bytech, kde se sice cítíme příjemně a kde si můžeme libovat, že bydlíme ve vlastním, na druhou stranu se většina z nás v takovém bytu snaží ušetřit prostor. Je mnoho pomůcek, jak k tomu dosáhnout a přitom odpovídat nejnovějším trendům. Jednou z takových možností je i upevnění vaší LCD obrazovky či vaší televize na stěnu, místo na stolek. Jak toho docílit a jaké možnosti máte, se dozvíte v našem článku.

V dnešní době se koncepce klasických obývacích pokojů, které vládnou trhu již dlouhá léta, příliš nezměnila, a proto se do ní snažíme vnést něco nového. A právě toto podléhání praktickým a estetickým trendům představuje jeden z mnoha důvodů, proč zapřemýšlet nad upevněním vaší LCD obrazovky ke stěně či stropu vašeho obývacího pokoje.

Díky LCD držáku či také držáku obrazovek si můžete připevnění na stěnu či strop dovolit. Záleží však samozřejmě i na predispozicích vašeho bytu a obývacího pokoje. Nyní se však pojďme společně podívat na informace, které se vám budou určitě hodit.

jak-zjistim-VESA-standart-televize

Co je to VESA Standart?

Prvním a snad nejdůležitějším pojmem, který souvisí s výběrem držáku a který byste měli při montáži televize znát je pojem „VESA Standart“. Jde o celosvětově uznávané označení pro standardní montáž obrazovek a monitorů. VESA Standart bývá jinak označován také jako VESA norma, která se týká montáže LCD obrazovek, plazmových obrazovek, LED obrazovek, OLED obrazovek a také 3D televizorů a monitorů.

Praktická stránka VESA Standart

VESA Standart však není pouhý pojem, tato norma je vyjádřena také hmatatelně přímo na monitorech LCD obrazovek. Na jejich zadní straně totiž najdete 4 otvory se závitem. Díky těmto otvorům a šroubům se dá následně obrazovka uchytit přímo k držáku, stojanu či televiznímu stolku. K tomu je však potřeba vědět, jak vybrat držák vhodný pro daný VESA Standart.

lcd-drzak-sklopny-NB-C2T

Jak vybrat držák podle VESA Standart?

Pokud chceme upevnit LCD obrazovku podle VESA Standart, pak nám stačí naučit se z VESA normy správně číst a podle zjištěných parametrů najít vhodný držák. V takovém případě se můžeme setkat se dvěma situacemi. V prvním případě vyčteme VESA Standart, podle kterého volíme velikost držáku, přímo na obrazovce. V druhém případě si musíme velikost změřit sami a k tomu nám postačí krejčovský metr.

Pro zjištění potřebných hodnot si změříme vzdálenost mezi vodorovně položenými otvory se závity. Následně změříme vzdálenost mezi svisle položenými otvory. Výsledné hodnoty převedeme do milimetrového měřítka. Pro představu, pokud jste tedy vodorovně naměřili 40 centimetrů (400 milimetrů) a svisle 20 centimetrů (200 milimetrů), pak hodnota VESA Standart činí 400×200 mm. Tato hodnota nám dává informaci potřebnou ke zjištění velikosti kupovaného držáku obrazovky.

drzak-tv-na-strop-NB-T560

Nabídka držáků

Při pořizování nového držáku na montáž obrazovky se na trhu setkáte s různými druhy držáků – fixní, sklopné, otočné či stropní držáky. K těmto držákům se samozřejmě pojí různé vlastnosti a různé výhody, které se držák od držáku liší.

Prvním uvedeným typem jsou fixní neboli pevné držáky. Fixní držák LCD nám umožňuje zavěsit obrazovku na stěnu, následně s ní však nebudeme moci manipulovat (naklánět ji či otáčet do stran). Na druhou stranu jde o držák s největší nosností.

Druhým typem jsou sklopné/náklopné držáky, které nám opět umožní obrazovku zavěsit na stěnu. Výhodou je možnost volby náklopu televizoru. Třetím typem jsou otočné/sklopné/kloubové držáky, které umožňují celkovou variabilitu obrazovky. Posledním typem jsou stropní držáky, které vám poskytnou možnost zavěsit televizi na strop.

Odborníci s držáky na obrazovky

fiber-mounts_1252631Pokud hledáte odborníky zabývající se prodejem držáků na LCD obrazovky, pak se můžete obrátit na společnosti Fiber Mounts s. r. o. Tato společnost se zabývá maloobchodním i velkoobchodním prodejem televizních držáků i stojanů a na trhu působí již od roku 2008. Výhodami této společnosti jsou široká nabídka, zboží skladem, dovoz zboží do 24 až 48 hodin, poskytování odborného poradenství a hlavně výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *