Kam se hodí skleněné obklady?

Sklo je hojně využívaný materiál jak v interiéru tak v exteriéru. Jednou možností využití jsou i skleněné obklady používané v domácnostech a v kancelářích. Je to totiž neuvěřitelně cenově dostupný způsob, jak si doma vyčarovat trochu luxusu.

Různé typy obkladů

Ačkoli většina lidí se domnívá, že sklo se dělá pouze s hladkým, lesklým povrchem, k dispozici jsou stovky dalších úprav. Máte možnost zakoupit si průhledné dlaždice, neprůhledné barvy, hrubý povrch, obklady se vzorem atd. Různé variace jsou prakticky nekonečné. Barevné sklo prosvětlí prostor a tím, jak odráží světlo, místnost opticky zvětší.

Výhody skleněných obkladů

Jednou z největších výhod skleněných dlaždic je, že jsou univerzální a lze je umístit relativně do jakékoli místnosti. K bazénu, ke krbu, za kuchyňskou linku, do koupelny, do tmavé chodby. To jsou jen některé z nápadů na použití. Navíc je lze uspořádat do určitých vzorů.

Univerzálnost souvisí s přizpůsobením. Obklad ze skla si necháte udělat na míru. Přijede firma, zaměří si velikost stěny, nacení obklad, uzavře smlouvu a až pak vyrobí kousek přesně pro vás. Budete mít 100% originál.

Kde je použít?

Běžně se používají v kuchyni nebo ve sprše, ale milovníci skla přišli na pár dalších možností.

U krbu: Krb je možná poslední místo, kde byste očekávali sklo, ale skleněné dlaždice krásně odráží plamínky a vypadá to skoro až magicky. Dobrý dojem dělá skleněná mozaika.

Jen tak na stěnu: Skleněný pruh vypadá dobře třeba v obývacím pokoji nebo v kanceláři. Opět platí, že musíte vybrat nějaký zajímavý vzor.

U bazénu: Ať už vnitřního, nebo venkovního. Sklo se snadno čistí a vlivům počasí odolává lépe než keramické nebo porcelánové dlaždice.

Mimochodem víte, že použitím skleněných obkladů uděláte také něco pro naši planetu? Pro výrobu skleněného obkladu je zapotřebí zhruba polovina energie, kterou byste využili na výrobu keramické dlaždice podobné velikosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *