Jaké chyby děláme při výběru obývací stěny?

Obývací stěny jsou nezbytnou součástí našich obývacích pokojů. Často zabírají skutečně celou stěnu obývacího pokoje a dávají mu tak nezaměnitelný ráz. Obývací stěna tedy ovlivňuje celkový styl a vzhled místnosti. Jejím výběrem tedy můžete dosáhnout velmi pozitivních následků, ale také můžete napáchat mnoho chyb. Pojďme se nyní podívat, jaké nejčastějších chyb se při jejich výběru dopouštíme.

Obývákové stěny najdeme v nabídce každého obchodu s nábytkem, kterých navíc dennodenně přibývá. Možnosti jsou v dnešní době skutečně široké, takže máme skutečně z čeho vybírat. My se přesto při výběru obývací stěny dopouštíme stále stejných chyb. V našem článku si řekneme, o jaké chyby se jedná. Pokud by vás naopak zajímalo, jak si obývákovou stěnu vybrat, pak zajímavé informace najdete na IDnábytek.cz. Rady jak na výběr obývacích stěn najdete i na Nábytek-dnes.cz.

Obývací stěna nemusí ladit se sedačkou

První chyba, kterou při výběru moderní obývací stěny děláme, je její barevné ladění se sedací soupravou. Problém totiž spočívá v tom, že sedací souprava se brzy opotřebuje a budete ji muset vyměnit. Při její výměně budete těžko shánět novou sedačku ladící se stěnou. Pokud tedy chcete dodržet zásady interiérového designu a chcete, aby byl váš obývací pokoj sladěný, pak obývací stěnu raději slaďte s podlahovou krytinou. Nejjednodušším způsobem výběru je výběr obývákové stěny ve stejné barvě jako podlaha, ale v jiném odstínu. Ke tmavé podlaze by měla přijít světlá sestava a naopak.

Pestrou nabídku obývacích stěn najdete ZDE.

Obývací stěny nemusí být velké

Druhou častou chybu děláme ve velikosti obývací stěny. Mnozí z nás vybírají ty, které známe z dětství, tedy sestavy zakrývající celou stěnu pokoje. Takové stěny zabírají zbytečně mnoho prostoru. Pro malé byty jsou tedy nevhodné. Na druhou stranu spousta z nás si vybírá obývací sestavy podle množství věcí, které do nich chce umístit. Problém však může vyvstat za pár let, kdy člověk zjistí, že svoje věci nemá kam dát. Odborníci radí vybírat obývací stěny podle jednoduchého pravidla: „Svoje věci vynásobte dvěma.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *