Krbové vložky neznají omezení – využijete je opravdu kdekoliv

Teplo a pohodlí u domácího krbu jen tak něco nenahradí. Ovšem pro ten správný zážitek musí mít váš domácí pomocník skutečně výkonné a přitom elegantní jádro. Nápaditá obestavba proskleného srdce krbu je pak už jen onou pověstnou třešničkou na dortu.

Jedině dostatečně výkonné krbové vložky dokáží svému okolí předat maximální množství tepla. Stačí jen zvolit ten správný výkon, odpovídající velikosti místnosti.

Proč právě krbové vložky? Nabízí největší variabilitu

Proč se spokojit s uniformními produkty z obchodů, když si můžete všechny požadované parametry snadno přizpůsobit svým přáním a potřebám? Vložky do krbů nabízejí množství variant, z nichž o mnohých jste dodnes možná ani netušili:

  • extra velký formát,
  • dvou nebo třístranné provedení,
  • výškově posuvné případně otočné dveře,
  • otevřená či tunelová verze.

Poradí si tedy s jakýmkoliv svěřeným prostorem, bez ohledu na to, kolik místa jim chcete poskytnout. Vždy se najde řešení, které našemu útulnému obývacímu pokoji nebo třeba komfortně a luxusně zařízené pracovně sedne jako ulité.

Jak poznat kvalitu? Pohlídejte si tyto parametry

Především se nikdy nespokojte s kompromisy. Nenechte se uchlácholit slovy prodejce o tom, že „větší výkon nevadí.“ Naopak. Vadí. Pokud kamna neustále dusíte, nikdy se jejich potenciál nerozvine naplno. Nedostatečně výkonná vám pak nikdy nepřinesou takový komfort jako správně vybraný model, i když je při každé příležitosti rozpálíte naplno. Široké rozpětí výkonu je tedy základem.

Vždy také chtějte krbové vložky s přívodem vnějšího vzduchu, určeným pro nasávání spalovacího vzduchu do krbu. Dát přednost čemukoliv jinému by byla rozhodně chyba.

Chcete se podívat, jak tato doporučení vypadají v praxi? Seznamte se s možnostmi krbových vložek Schmid s výkonnostním rozpětím 4 až 20 kW a mnoha dalšími výhodami. Více zjistíte na stránkách Svetkrbu.cz.

Fire Wood Barbecue Fireplace Home  - AJS1 / Pixabay
AJS1 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *