Jakou postel si pořídit? Chcete-li opravdový komfort, vsaďte na tu z masivu

Hledáte v ložnici absolutní klid a pohodlí? Pak zapomeňte na klasickou dřevotřísku, na níž se prakticky nelze otočit bez nepříjemného vrzání a skřípání. Moderní trendy se totiž vrací ke svým kořenům. Motto je jasné: když postele, tak dřevěné.

Ovšem poctivé, silné a robustní bez jakéhokoliv kompromisu. A něco takového vám zaručí jedině masiv. Patří jednoznačně mezi nadčasové a velmi oblíbené materiály. A to hned z několika důvodů.

Zaměřeno na konstrukci

Jejich největší pozitivem je právě ona zmiňovaná robustnost. Právě ta rozhoduje o životnosti celého kusu nábytku a ne nadarmo se říká, že postele z masivu jsou investicí na celý život. Pokud totiž přeci jen začnou trochu zlobit, stačí je přitáhnout v místě spojů a je o ničím nerušené užívání opět postaráno. S trochou nadsázky lze říct, že dřevo je zkrátka nezničitelné.

Postele z masivu vykouzlí ve vaší ložnici tu správnou atmosféru

Přírodní materiály a přirozená struktura dřeva by měly ve vašem rozhodování také hrát podstatnou roli. Pohled na dokonalost osvědčených materiálů ve vaší mysli navodí pocit útulnosti a luxusu, což jsou pro správně zařízenou ložnici skutečně stěžejní aspekty.

Navíc pořizujete něco, co zaručeně během několika následujících let nevyjde z módy. Masiv se hodí do jakéhokoliv architektonického stylu – záleží jen na tom, jakými doplňky podtrhnete jeho osobitý vzhled. Ve světě proměnlivých módních trendů tak představuje neochvějnou jistotu. A nezáleží na tom, zda vsadíte na nákup postele manželské, jednolůžka nebo třeba dětské postýlky.

Vůně dřeva jako jednoznačná výhoda

A ještě na jednu věc nesmíme zapomenout – na jedinečnou vůni masivu. Dřevo má své specifické aroma, které si při šetrné úpravě zachovává po velmi dlouhou dobu. Zatímco postele z dřevotřísky a obdobných materiálů mohou po čase začít do vzduchu uvolňovat zápach z lepidel, u kvalitní dubové či bukové postele něco takového rozhodně nehrozí.

Kde se poohlédnout po kvalitě?

Chtějte vždy produkty  přímo od výrobce. Zajistíte si příznivou cenu i jistotu použitých technologií i materiálů. Poctivý producent se totiž neváhá těmito aspekty pochlubit, zatímco no-name výrobky mají tendence spíše své nedostatky maskovat.

Velmi zajímavá je například postel z masivu Dan. Jde o český výrobek z Krásného Března (poblíž Ústí nad Labem). Vzniká pod taktovkou Macka Vratislava a dokáže nabídnout pravdu vše, co je pro spokojený spánek třeba.

Má všechno, co ložnicový fajnšmekři potřebují. Stačí se jen podívat na její komfortní rozměry:

  • Šířka: od 160 do 200 cm.
  • Délka: od 200 do 220 cm.
  • Výška malé čelo: 40 cm.
  • Výška velké čelo: 85 cm.
  • Výška bočnice od země 40 cm.
  • Výška samotné bočnice 20 cm.
  • Síla materiálu čelo 40 mm a bočnice 40 mm.

Tato postel z masivu má také polohovatelné kování a jako povrchovou úpravu si můžete zvolit bezbarvý olej nebo lak. Možnost moření si pak lze navolit podle bohatého vzorníku.

Snadno si tak můžete vybrat rozměry i další parametry přesně podle toho, jaké vybavení do svého bytu potřebujete. Nejoblíbenější jsou zcela jistě dubové postele, ovšem k mání je i smrk nebo buk. Záleží jen na vás, jakou odolnost potřebujete a při jaké vůni dřeva chcete večer usínat.

Postele, které šetří místo

Postele Dan můžete objednat na stránkách Postelezmasivu.net, ale rozhodně nejde o jedinou možnost. Najdete tu i bytelné postele z masivu s úložným prostorem v mnoha provedeních. Chcete si krásu masivní postele postele užít se vším všudy? Pak zvolte jednoduché čelo, odkazující jen a pouze na krásu přírody. Na náročnější zákazníky tu však čekají i čela vyřezávaná a další vychytávky.

Těšit se můžete i na snadné ovládání (od kování až po úložný prostor) i nápaditou konstrukci, jež zabrání problémům s nerovnou podlahou, jež se bohužel  v mnoha domácnostech vykytuje. Vyberte si svou ideální poctivou postel české výroby na stránkách Postelezmasivu.net.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *