Tyto body vás upozorní na nutnost brzké opravy střechy

Máte dojem, že s vaší střechou není něco v pořádku? Pak se podívejte na jednotlivé body, jež vám pomohou rozklíčovat případnou krizovou situaci včas. Není to ani zdaleka tak těžké, jak to na první pohled vypadá.

Když se podíváme na průměrné ploché střechy, které potřebují opravu, narazíme obvykle na první vážný problém. A tím je jednoznačně zatékání. Způsobuje ho narušení izolace střechy nebo jejího pláště. Někdy se celá potíž projeví malou louží na podlaze, jindy na vše upozorní navlhlá a praskající omítka.

Zaměřte se také na únik tepla

Máte podkrovní prostory, ale stále se vám nedaří je během chladných měsíců vytopit? Pak si troufáme soudit, že zateplení na vaší střeše už nebude stát za nic. Moderní izolace střech si naštěstí dokáže poradit jak s unikajícím teplem během zimy, tak i s nepříjemnými horky panujícími v letních měsících. Mnohdy stačí jen málo a problém  je vyřešen.

Přehřívání nebo naopak neustálý chlad v podkroví, jsou tedy druhým a třetím bodem, který vás upozorní na problémy se střechou. Ale jaké jsou ty další?

Když se objeví plíseň, zpozorněte

Jde o takový folklór českých domácností. Pokud se někde v rohu vyskytne plíseň, ošetříme omítku speciálními přípravky a začneme více větrat. Ovšem jen tohle vzniklý problém vyřešit nemusí. Naopak. Mnohdy jde hluboko pod základy stěny v místnosti. Nebo tedy spíše o něco výš. I takto se totiž projevuje zatékání.

A posledním bodem, který si obvykle vyžádá rychlé rekonstrukce plochých střech, je zjevné poškození klempířských prvků, ale i přímo pláště střechy. Takže jakmile někde zpozorujete odstávající okap nebo rovnou chybějící tašku, pak s opravou neotálejte. A pro jistotu si pozvěte odborníky. Jedině oni totiž ovládají všechny moderní technologie, postupy i legislativu. A vy si tak můžete být jistí, že bude celá oprava provedena správně. Najdete je třeba na stránkách Ekisys.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *