Bioklimatické pergoly se těší velké oblibě. Jaké výhody nabízí oproti klasickým pergolám?

Bioklimatické pergoly se v posledních letech těší velké oblibě, a to zejména díky jejich schopnosti přizpůsobit se jakémukoliv počasí a vnějším podmínkám. Pergoly jsou totiž vybaveny řídicím systémem, který umožňuje ovládat větrání, stínění či ochranu před deštěm. V souvislosti s tím bioklimatické pergoly přispívají ke zvýšení komfortu při pobytu venku.

Efektivní ochrana před deštěm i sluncem

Většina lidí se snaží zvýšit svůj komfort při pobytu venku, a proto se velké oblibě těší takzvané bioklimatické pergoly. Ty jsou navrženy tak, aby vás dokázaly ochránit před všemi nešvary počasí od slunečních paprsků až po silný déšť. Vybaveny jsou kvalitním řídicím systémem, který umožňuje ovládání pergoly nebo lépe lamel, jimiž je vybavená.

V souvislosti s tím lze prostor pergoly jednoduše zastínit nebo úplně uzavřít před deštěm. Na rozdíl od klasických pergol je bioklimatická pergola tedy mnohem více než jen jednoduchá zahradní stavba pro okrasu, ale skutečně užitečná a praktická konstrukce. Na pergolu je přitom možné připevnit i solární panely nebo ji opatřit závěsnými květináči, kde se bude dařit celé řadě rostlin.

Kvalitní materiály a dlouhá životnost

Bioklimatické pergoly jsou vyráběny z kvalitních a odolných materiálů, což zajišťuje jejich dlouhou životnost a lehkou údržbu. Právě to je další důvod, proč se těší takové oblibě, jelikož se investice do bioklimatické pergoly vyplatí několikanásobně více než do běžných dřevěných pergol. Nejčastěji narazíte na hliníkové pergoly, jejichž životnost se pohybuje i v desítkách let.

Na rozdíl od běžných pergol si však bioklimatickou pergolu nemůžete jednoduše postavit doma svépomocí. Potřebovat k tomu tedy budete specializovanou firmu, jež vám vytvoří pergolu na míru. Tyto služby nabízí i česká firma Albixon, která vám navrhne a namontuje pergolu přesně podle vašich představ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *