Finské půjčky

SMS půjčka, mikropůjčka, rychlá on-line půjčka – pod těmito různými názvy najdeme vždy to samé – finskou půjčku. Finská půjčka je moderním typem půjčky, která se vyznačuje dvěma základními znaky:

  • maximální rychlostí vyřízení (nejčastěji právě přes SMS)
  • relativně nízkou výší půjčky (obvykle od 500 do 5000 Kč)

Finské půjčky mají kromě rychlosti vyřízení další podstatnou výhodu – nevyžadují téměř žádnou administrativu. Stačí jen poslat žádost přes telefon nebo přes internet a po chvíli je hotovo.

Jak funguje finská půjčka?

Jak už jsme si řekli na úvod, základem SMS půjčky je rychlost a mizivá administrativa. SMS půjčky od Ferratum jsou navíc bez ručitele. Po zaslání SMS vyčkáte na schválení. V řádech minut vám dorazí odpověď s konkrétní nabídkou půjčky, splátkovým kalendářem a dalšími nezbytnými podmínkami.

Po vašem potvrzení je SMS půjčka vyřízena ještě ten den. Výše finské půjčky obvykle závisí na tom, kolik jste si u dané společnosti vypůjčili minule, a jaká byla vaše platební morálka. Postupně můžete bez ručitele získat půjčku až 5000 Kč (porovnejte půjčky do 5000 Kč na pujcka5000.info .

Splatnost SMS půjčky bývá obvykle do 15 dnů – nízká částka si vybírá daň v tom, že musíte zkrátka dříve zaplatit. Pokud finskou půjčku splatíte včas, můžete poté zažádat o další.

Kdy je vhodná SMS půjčka?

Je jasné, že finská půjčka má i své nevýhody. Kromě toho, že si takto můžete vypůjčit jen poměrně omezenou sumu peněz, je rychlost a bezpracnost půjčky vyvážena i vyššími úroky. Je to daň za rychlost i za riziko, které si na sebe úvěrová společnost touto půjčkou bere.

SMS půjčka může být přesto v řadě situací jediným možným východiskem – při nenadálých haváriích, kdy nemůžete vyřizovat klasickou půjčku, v krizových situacích či těsně před výplatou. I malá částka tak může mít cenu zlata, zvlášť, když ji potřebujete ihned.

Pokud nepotřebujete peníze tentýž den bez ručitele, nemusí být pro vás tato expresní půjčka nejvhodnější – podívejte se proto na další typy půjček.