Refinancování – výhodný způsob hypotečního úvěru

Refinancování - výhodný způsob hypotečního úvěruV současné době řádně splácíte hypoteční úvěr a blíží se Vám konec fixačního období platnosti úrokové sazby. Než Vám banka nabídne novou úrokovou sazbu pro další fixační období, pokuste se o její výši banku požádat dříve, abyste předešli překvapení z výše nové úrokové sazby.

Zároveň je vhodné se již dva až tři měsíce před ukončením fixace zajímat o nabídky konkurenčních bank, abyste si případně včas vyřídili refinancování svého úvěru u jiné banky.

Refinancování hypotéky v praxi znamená, že si vyřídíte nový hypoteční úvěr u jiné bankovní instituce, která za vás zaplatí hypotéku u stávající banky, a vy ve splácení nové hypotéky pokračujete s novou bankou, zpravidla za výhodnějších podmínek.Samozřejmě můžete zůstat i nadále klientem stávající banky, pokud vám starosti okolo vyřizování nového úvěru za minimální zvýšení úrokové sazby nestojí a budete i nadále pokračovat ve splácení původní hypotéky.

Máte však také možnost se se svou stávající bankou dohodnout na nižší úrokové sazbě.

Pokud se domníváte, že nebudete schopni sami a to nejen z časových důvodů správně posoudit konkurenční nabídky bank a zvolit nejvýhodnější možnost pro vás, vyžijte služeb odborníků hypotečních poradců, kteří vám s případným refinancováním hypotéky pomohou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *