Míříte do Belgie? Pozor na nová legislativní opatření!

S platností od 1. dubna 2016 začaly v Belgii platit nové povinnosti v platbách mýtného. Tyto legislativní změny pro přejezd Belgie se týkají trvale instalované satelitní jednotky OBU. Nový mýtný systém, závislý na kilometrech, bude zahrnovat dosavadní síť úseků zpoplatněných eurovinětou v regionech Vlámsko, Valonsko a Brusel. Pokud do těchto míst míříte nebo jimi jednoduše projíždíte, vřele doporučujeme opatřit si speciální digitální tachograf, který neprodleně zabudujte do registrovaného vozidla a prostřednictvím svého provozovatele proveďte update nového softwaru. To proto, aby nedošlo k problémům s evidencí a zpracováním dat.

Legislativní změny v Belgii

Všechna vozidla s hmotností nad 3,5 tuny musí být od 1. dubna tohoto vybavena palubní jednotkou (OBU). Mýto v Belgii se bude nově vybírat na všech dálnicích, krajských a městských cestách. OBU jednotka musí být pochopitelně zapnuta v případě, kdy jezdíte po zpoplatněných úsecích. Výpočet sazeb pak bude vycházet z báze vzdálenosti a hmotnosti vozidla. Do hry vstupuje také emisní třída Euro a typ cesty, popřípadě oblasti, kde řidič cestuje. Výsledná sazba je násobena počtem ujetých kilometrů, které vycházejí ze satelitních záznamů.

Pořiďte si novou palubní jednotu včas

Digitální tachografy můžete pořídit například v e-shopu mechanikadc.cz. Po zakoupení je možno společnost požádat o montáž a zapojení nového systému. V případě, že si nevíte s novou palubní jednotkou rady, můžete požádat také o interní proškolení. Pokud do oblastí, kde platí nová legislativní pravidla, cestujete, doporučujeme tyto změny řešit pokud možno co nejdříve. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a taková silniční kontrola od příslušných orgánů by pro vás i vašeho zaměstnavatele mohla znamenat bolestnou pokutu, kterou se nevyplatí zbytečně riskovat. Více informace o systému a objednávkách OBU a registraci naleznete na oficiálních stránkách provozovatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *