Módní trendy se nevyhýbají ani krbům a kamnům: Víte, co je letos „in“?

Krby již od nepaměti představovaly dominantu celého interiéru. Prapůvodní modely kamen a krbů dnes střídají jejich úsporné varianty, které jsou spolehlivými zdroji tepla zajišťující vytápění nejrůznějších objektů i ohřev vody. Pozadu ovšem nezůstává ani jejich estetická funkce, do níž se prolíná řada moderních trendů. Jaké trendy máme na mysli? Odpověď naleznete na následujících řádcích.

Jednoduchost a čistota hraje prim

Stylové krby současnosti se vyznačují čistými liniemi, jednoduchým zdobením, ale i tradičními tvary. Za tuto proměnu může minimalismus, jenž se prolíná do drtivé většiny moderních interiérů. Geometricky jednoduché tvary nábytku i jednotlivých doplňků nás přitahují takřka magickou silou. Interiér nesoucí se v duchu minimalismu, působí čistým a elegantním dojmem. A krby vyvedené v podobném – čistě minimalistickém stylu, jeho dokonalost perfektně podtrhují a představují onu pomyslnou třešničku na dortu.

Chceme vidět oheň

Materiálům pak jednoznačně dominuje beton, ocel a sklo. Proto si řada majitelů nemovitostí pořizuje do svého interiéru designová krbová kamna s proskleným topeništěm. Plameny ohně dotvářejí příjemnou atmosféru a zároveň působí hřejivým a uklidňujícím dojmem. Designové krby současnosti jsou potom vyvedeny v zemitých barvách, jimž dominuje hnědá, odstíny šedé, ale i elegantní černá s bílou. Konkrétní vzhled krbů a kamen je ovšem vždy přizpůsoben architektonickému návrhu samotného interiéru.

Důraz na design i životní prostředí

Moderní krby a kamna ovšem nepodléhají pouze módním trendům. Velkou roli zde sehrává i životní prostředí. Současná filosofie v oblasti krbů a kamen klade důraz ekologické topení, čistotu spalování a regulaci spotřeby paliv. V této souvislosti je tedy vždy dobré obrátit se na odborníka, který vám doporučí odpovídající řešení ušité na míru vašim potřebám a požadavkům.

Z hlediska naší redakce můžeme doporučit firmu Topsys Praha, která nám poskytla informace k tomuto článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *