Sezona zahradních posezení je tady

Horké letní dny, odpočinek u bazénu a podvečerní grilování. S těmito pojmy se pojí také různé zahradní posezení, které je v těchto dnech nenahraditelné.

Na trhu je v nabídce spousty druhů posezení, různých designů a preferencí, mnohdy je ale opomíjené to hlavní, a to kvalita. Typickým příkladem bývají staré kusy nábytku, které zažili několik dekád, ale stále vypadají jako nové, pevné a kvalitní. V čem se skrývá to tajemství?

Výroba z masivu

Důvod, proč nábytek, stoly a lavičky vyráběné tehdy, vydrží déle oproti dnešním výtvorům se skrývá v materiálu, z kterého je daný kus vyrobený. V dřívějších dobách se vše vyrábělo z pravého přírodního dřeva, z tzv. masivu. Použití masivu se považuje za nejkvalitnější, nejlepší a nejkrásnější volbou pro výrobu nábytku.

Nevýhodou takového nábytku je sice jeho cena, která je o poznání dražší než jiná alternativa dřeva, ovšem pro výhody masivu se taková investice rozhodně vyplatí. Výhod má přírodní dřevo spoustu, ke kterým patří snadná údržba, vůně lesa a další.

Jedna z hlavních je dlouhá životnost nábytku, kterou rozhodně ocení nejen milovníci kvalitních výrobků. Další výhodou je bezpečnost, nábytek z masivu není nijak zdraví nebezpečný, neobsahuje žádné nežádoucí látky a jeho použití je zcela bezpečné.

Jedna z nevýhod je reakce masivního dřeva na kolísání vlhkosti a teplot, při které může dojít k vysychání nebo vlhnutí, to ovšem neplatí u profesionálních a kvalitních technologií, které zamezí takovým situacím. Možnost je například ošetřit dřevo kvalitní olejovou lazurou.

Zahradní posezení z masivu

Trávení volného času na zahradním posezení se v tomto období stává stále frekventovanější. Zahradní nábytek z masivu je jasnou volbou. Příjemné zahradní posezení a zároveň skvělým designovým prvkem jsou dřevěné zahradní lavice z masivu, které budou zároveň nepřehlédnutelnou dominantou vaší zahrady a každý který ji spatří, bude chtít na vlastní kůži se na ní posadit.

Lavice z masivu má pestré množství využitelných lokací. Při večerním grilování nebo sezení u ohně je umístění lavice perfektní a všichni zúčastnění ji rozhodně ocení. Během procházky přírodou je dřevěná lavice z masivu umístěna na kraj cesty vhodným místem pro odpočinek a nabrání síly.

Uplatnění nalezne ale také například u dětských hřišť. Díky ošetření olejovou lazurou vysoké kvality je dřevěná lavice z masivu chráněna proti nepříznivým podmínkám. Masivní zahradní nábytek zahrnuje další kusy, které okouzlí vaši zahradu, a tím je venkovní stůl. Precizní design takovému nesmrtelnému stolu z masivu přidá na eleganci, takový stůl se zkrátka hodí všude.

Dřevěný stůl z masivu si oblíbí vaši přátelé nebo rodina, při trávení společných večerů. Výhodou zahradního nábytku z masivu je, že při použití správného druhu dřeva, kvalitní ochranné vrstvy a pevných kovových částí vzniká nezničitelný nábytek, který lidské touhy jen tak neomrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *