Umíte si vybrat svého brokera?

Jde o jeden z aspektů finančního trhu, který se opravdu vyplácí nepodceňovat. Právě na brokerovi totiž může záviset váš úspěch či případné fiasko. Většina brokerů dnes funguje on-line, což vám umožní nastavit svou investiční strategii a portfolio přesně tak, jak potřebujete

Ale ještě předtím, než si svého partnera pro obchodování na burze definitně vyberete, doporučujeme vám věnovat se několika důležitým bodům.

Jak by měla vaše investice vypadat?

Už víte, jakým typem investora se chcete stát? Rozhodněte se, zda je vám bližší tzv. denní obchodování nebo spíše dlouhodobé strategie, určené zejména pro konzervativní investory. Pokud teprve se vším začínáte, budou pro vás ideální full-service brokeři, jež vám kromě investičního poradenství mohou nabídnout třeba i individuální mentoring a další služby.

Naopak pokud jste se věnovali podrobnému studiu všech důležitých aspektů, pak se bez těchto placených služeb navíc možná docela dobře obejdete. I tak se však vyplatí vsadit na stránky, organizující semináře nebo webináře. Právě ty vás čas od času seznámí se všemi novinkami.

Jak se vyznat v brokerech

Měli byste vědět, že zvolit můžete jednoho ze dvou druhů brokerů. Market Maker zajišťuje přímé prodeje a je-li veden dobře, nemá žádný zisk ze ztrát klientů (a tedy ani motivaci pro ně). Naopak STP/ECN broker vaše objednávky přeposílá na určená místa, kde se teprve vyplní. A bude za to od vás vyžadovat transakční poplatek.

Pozor si dejte také na poplatky

Zlaté pravidlo v této oblasti zní: Neplaťte nikdy víc, než doopravdy musíte. Seznamte se proto se strukturou poplatků zvoleného partnera a nezapomeňte ani na ty skryté, které nebývají na první pohled patrné. Jestliže si chcete ušetřit práci, vsaďte na nezávislé on-line recenze brokerů. Jejich tvůrci vědí, kam se podívat a co vám pro obchodování na burze doporučit. Budete tak mít jistotu, že si vždy vyberete správně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *