Jaká jsou specifika půjčky do 24 hodin?

Půjčky do 24 hodin jsou specifickým finančním produktem, jehož vlastností a nejdůležitějším benefitem pro klienta je velmi rychlá dostupnost, takříkajíc do jednoho dne od žádosti o peníze.

Expresní dostupnost a možnost získat dodatečné finanční prostředky bývají ale protihodnotou za jiná omezení takové formy úvěrování. Půjčka do 24 hodin může mít různé od formy , ať už je to klasický bankovní spotřební úvěr s nebo bez omezení účelu použití , povolené přečerpání na účtu zvané kontokorent, kreditní karta, nebankovní půjčka ve formě leasingu konkrétního spotřebitelského zboží přes splátkovou společnost, půjčka ze zastavárny nebo nejznámější forma, nebankovní rychlá půjčka bez dokládání účelu peněz.

Další typy půjček

  • rychlé půjčky,
  • SMS půjčka,
  • půjčky online,
  • půjčky přes telefon,
  • půjčky na občanský průkaz.

Pro půjčky do 24 hodin můžete i do banky

Začněme klasickou bankovní půjčkou do 24 hodin ve formě spotřebního úvěru. Banky obvykle nejsou zrovna institucí, která by byla známa expresním půjčováním peněz, ale vše záleží individuálně na konkrétní bance a konkrétním klientovi.

Pokud si žádat nejde půjčit velkou částku, je v bance dlouholetým klientem, umí indikovat svůj pravidelný měsíční příjem a má čistý bankovní registr, může získat poměrně rychle peníze i od své mateřské banky. Výhodou je, že oproti jiným formám úvěrů dostane asi nejlepší úrokové podmínky.

Tato půjčka může být vybavena a vyplacena i do 24 hodin, záleží už na schvalovacím procesu v bance. Využití takto získaných peněz může být buď ve formě spotřebního úvěru bez dokládání použití peněz, nebo jako spotřební úvěr na konkrétní účel, například na koupi auta či rekonstrukci domu nebo bytu.

Na rozdíl od nebankovních subjektů ale musíte počítat s prověřováním mnoha údajů a tak šance, že to bude právě banka, kdo vám poskytne půjčku nejrychleji nebo do 24 hodin, je poměrně malá, i když nějaká tu je.

Kontokorentní úvěr

Od banky můžete ještě získat i jinou formu rychlých peněz a to je povolené přečerpání na účtu, respektive jinak nazvané i kontokorentní úvěr. Pokud vám na váš účet chodí pravidelně výplata nebo tam máte pravidelné příjmy či obraty, banka vám po jistém čase sama nabídne možnost, že vám na účtu povolí jít i do mínusu – čili utratit i nějakou předem stanovenou částku peněz, které fyzicky nemáte. Takové peníze můžete čerpat kdykoliv, téměř ihned, stačí použít platební kartu a výběr přes bankomat či pobočku. Nevýhodou je, že oproti klasickému spotřebnímu úvěru jsou zde vyšší úrokové sazby.

Kreditní karty

Kreditní karta je také bankovním produktům , i když jsme už zaznamenali , že ji nabízejí i různé jiné , nebankovní finanční domy. Kreditní karta je v podstatě kombinace běžné platební karty a povoleného přečerpání na účtu . Vybavení kreditní karty je také závislé zejména na finanční historie a aktuálních obratů na účtu ve vaší bance, ale v poslední době banky i samy nabízejí různé kreditní karty pro své stálé klienty.

Výhodou může být, že na kreditní kartě existuje určité prvotní období, například prvních 55 dní, kdy neplatíte žádné úroky, pokud půjčené peníze na kartu vrátíte včas a v plné výši. Obě zmíněné formy, kontokorent i kreditka, mají bezúčelové charakter spotřeby peněz. Částka, kterou ale můžete použít, nebývá obvykle moc vysoká, maximálně jsou to tisíce korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *