4 rady a tipy, jak vybrat správné záclony a závěsy do vašeho interiéru

Pokud chcete svůj interiér dotáhnout k dokonalosti, určitě byste neměli zapomenout na záclony a závěsy. Jedná se totiž o jedny z prvků, které mají často podstatný vliv na atmosféru v dané místnosti – i nové záclony tak dokážou váš interiér pořádně zútulnit. Pojďte se s námi podívat hned na 4 rady a tipy, jak vybrat správné záclony do vašeho interiéru.

Zvažte funkci místnosti

Záclony a závěsy nejen vypadají dobře, ale také mají svůj účel. Například v ložnici byste měli zvolit záclony, které dokážou účinně zatemnit místnost a zajistit vám tak klidný spánek. Naopak v obývacím pokoji oceníte spíše záclony s větší světelnou propustností – ta se odvíjí hlavně od gramáže použité látky.

Vybírejte podle stylu

Pokud je váš interiér moderní, zvolte záclony s jednoduchým designem a čistými liniemi. U rustikálních či tradičních interiérů je lepší volit záclony s různými vzory či texturou. Pozor si dejte i na barvu, jež je důležitá především u závěsů. Vhodné je například vybírat závěsy ve stejné barvě, jakou má povlečení nebo potah.

Zvažte typ materiálu

Záclony mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je bavlna, len nebo polyester. Každý materiál má své jedinečné vlastnosti, které byste měli při výběru zvážit. Například do kuchyně budou vhodnější volbou hotové záclony z polyesteru, jež jsou snadno udržovatelné a odolné proti skvrnám. U závěsů je lepší volit materiál, z nějž je vyroben i ostatní bytový textil.

Výběr správné délky

Když už víte, jaký styl a materiál záclon a závěsů hledáte, měli byste se zaměřit i na jejich správnou délku. Záclony by měly být dostatečně dlouhé, aby zakryly okno a zároveň je bylo možné nařasit. Obecně je doporučováno, aby záclony disponovaly délkou alespoň o 15-20 cm více než je délka samotného okna. Se správnou délkou i výběrem záclony či závěsů vám pomohou na e-shopu Dante.cz, kde můžete vybírat ze široké nabídky bytového textilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *