Domácí sauna je to pravé pro vaše zdraví

Chodíváte rádi do sauny, ale moc často se do ní nedostanete? Říkáte si, že by bylo lepší mít saunu přímo u sebe doma? Taková sauna má velmi pozitivní vliv na lidský organismus a mít vlastní saunu poskytuje mnohé výhody.

Nespornou výhodou domácích saun je to, že ji máte sami pro sebe. Pokud jste stydliví nebo máte rádi svoje pohodlí, pak je domácí sauna pro vás tím pravým. Navíc nemusíte nikam chodit, stačí udělat jenom pár kroků a můžete se saunovat přímo v pohodlí svého domova, a to kdykoliv vás napadne.

Výhody a pozitivní účinky saunování

Domácí sauny jsou ideálním způsobem relaxace a včetně toho mají i velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Díky saunování můžete předcházet různým chorobám, například chřipce a nachlazení. Relaxace v domácí sauně pomáhá prohřát a uvolnit ztuhlé a unavené svalstvo. Saunování však nepůsobí pouze na fyzickou stránku člověka, blahodárný vliv má i na psychický stav. Nejenže si posílíte imunitní systém, ale navíc budete lépe zvládat stresující situace.

Domácí sauna

Kořeny saunování a saun sahají na Skandinávský poloostrov, přesněji řečeno do Finska. Nejznámější typ sauny představuje finská sauna, která je saunovými kamny vyhřívána na teplotu od 60 do 120 stupňů Celsia. Na trhu však můžete narazit i na sauny, jejichž teplota dosahuje 140 stupňů Celsia. Na kamnech jsou umístěny saunové kameny, které se polévají vodou a na kterých vzniká pára zvlhčující vzduch.

Díky vlastní domácí sauně si můžete vyzkoušet, jaké teploty, jaká vlhkost či jaké aromaesence vám budou vyhovovat.

Karibu, kvalita na prvním místě

Jestliže toužíte po domácí sauně a hledáte ověřenou kvalitu, pak pro vás máme tip na sauny od německé firmy Karibu, která patří k největším evropským výrobcům saun a jejich příslušenství. V nabídce sauny prodej najdete 70 modelů interiérových saun a 20 modelů venkovních saunových domků. Sauny jsou vyráběny v německých závodech Bernau a v Brémách. U firmy Karibu najdete zaručenou kvalitu severského smrku, komfortní služby a atraktivní ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *