Přepracování snižuje vaši imunitu. Braňte se včas!

Současná doba je spojena s rychlým tempem většiny činností. Lidé neustále spěchají, pracují a v době odpočinku většinou dohánějí to, co nestihli během pracovní doby. Syndrom vyhoření, přepracování a workoholismus – to jsou pojmy, které se začínají týkat stále většího počtu obyvatel. S vyšší pracovní činností člověk upadá do stresu až do depresí a lidské tělo trpí.

Příznaky syndromu vyhoření

V USA se považuje syndrom vyhoření za nemoc z povolání. Vyhoření je totiž s prací spojeno a jde o krizi v pracovní oblasti, kdy se pochybuje o smyslu své práce. Typické citové a mentální vyčerpání vyvolává dlouhodobý stres. Lidé si špatně organizují čas, plní stále nové a nové úkoly a neumí odmítat práci. Nejčastěji se syndrom vyhoření týká lidí, kteří pracují s ostatními lidmi (policisté, právníci, psychologové, učitelé, lékaři, zdravotní sestra apod.).

Do příznaků vyhoření patří různé emocionální projevy. Jedinec se může jevit bezmocně, popudlivě, sklíčeně. Nesoustředí se, zapomíná, pociťuje nechuť k různým činnostem, stahuje se do sebe a dostává se do konfliktů. Člověk má problémy se spaním a velmi snadno se unaví.

Funkce imunitního systému jsou během této doby značně oslabené a je třeba myslet na jejich posílení. Dále je potřeba si znovu stanovit plány a upravit je tak, aby bylo něco přednější a něco méně důležité. Lze navštívit i psychologa.

Dopřejte si důležité stopové prvky

Při vysoké psychické námaze nesmíte zapomínat na doplňování stopových prvků. Rychlým řešením jsou doplňky stravy, které představují nejúčinnější způsob posílení imunitního systému. Vyzkoušejte výrobek od firmy, kde dají na nejnovější poznatky ze zdravé výživy a spolupracují se specializovanými zdravotnickými pracovišti. Kapsle Reishi se zinkem a vitamínem C podporují běžné funkce imunitního systému. Reishi se stará o podporu přirozené obranyschopnosti organismu a tělních oběhových funkcí. Vitamín C je dobrým pomocníkem při snižování únavy a vyčerpání.

Yawning Dream Sleep Yawns Tired  - Victoria_Borodinova / Pixabay
Přepracování snižuje vaši imunitu. Braňte se včas!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *