Pořizujeme si novou pračku – praktický průvodce

Moderní pračky disponují mnoha funkcemi, které nám zjednodušují a zpříjemňují život. Například zobrazí, kolik času zbývá do konce pracího cyklu, některé um i opožděný start. Samozřejmostí je nastavování předvolených programů jednoduše pomocí otočného spínače.

Vyšší modely mají často doteková tlačítka a LED-displeje. Při výběru hraje velkou roli také prostor, ve kterém bude pračka umístěna.

Pračky podle typu plnění

Tyto jsou vhodnější, pokud chceme nad pračku umístit poličku či závěsnou skřínku. Pračky s horním plněním jsou vhodnější pro malé, stísněné prostory. Jejich výhodou je také větší mechanická jednoduchost a z toho vyplývající vyšší životnost.

Pokud vybíráme pračku, měli bychom vždy uvažovat předpokládaný objem praného prádla. Také když budeme chtít využívat odstředění, měli bychom vybrat pračku, nabízející co nejvyšší možné otáčky.

Prim mezi pračkami hraje i značka Bosch

Jednou z nejoblíbenějších značek na trhu praček je firma BoschPračky Bosch nabízí velmi dobrý poměr mezi cenou, funkcemi a kvalitou nabízených produktů. Pro jednoduchou orientaci zákazníka může sloužit označení jednotlivých parametrů, jako je spotřeba elektrické energie a vody, účinnost praní a účinnost odstřeďování. Ty jsou označeny písmeny od A až po F, podle výkonu.

Je třeba dát si pozor, že některé pračky nabízející extrémně nízkou spotřebu vody velmi špatně máchají, a proto je u nich třeba manuálně navolit vodu navíc, takže ve výsledku neušetříme.

Chcete-li při praní šetřit, dejte si při výběru pračky pozor, aby pračka nabízela funkci množstevní automatiky, kdy přizpůsobí množství pracího prostředku a vody objemu prádla.

Pračky Bosch jsou k dostání v širokém spektru modelů, od jednodušších a relativně levných, až po luxusní modely vybavené veškerou představitelnou elektronikou a funkcemi.

Laundry Saloon Laundry Person
Pořizujeme si novou pračku – praktický průvodce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *