5 rad, jak správně vybrat nábytek do dětského pokoje

Dětský pokoj je místem kouzelných fantazií, pohody, klidu, smíchu a radosti. Aby ovšem tento pokoj splnil svůj účel, je potřeba jej odpovídajícím způsobem zařídit. Přesto, že se může zdát tento krok jednoduchý, není radno jej podceňovat. Máme pro vás hned 5 rad, jak takový dětský pokoj optimálně a bezpečně zařídit bez toho, abyste šlápli vedle.

Rada č. 1: Dvakrát měř, jednou řež

Jako první je důležité přeměřit veškeré rozměry pokoje, včetně míst okolo radiátorů apod. Jedině s přesně zaměřenou místností totiž můžete dále pracovat. Pokud víte, že si s metrem zrovna dvakrát nerozumíte, je rozumné oslovit odborníky, kteří zaměření profesionálně provedou.

Rada č. 2: Vše důkladně naplánujte

Jakmile máte místnost zaměřenou, vytvořte si plán. V drtivé většině nábytkářských studií vám dokonce připraví 3D návrhy dětských pokojů zdarma. Návrh většinou není závazný, je jen na vás, zda firmu s výrobou nábytku oslovíte či nikoli.

Rada č. 3: Jaký materiál zvolíte

Při výběru materiálů do dětského pokoje doporučujeme vyvarovat se kovům, které působí zbytečně studeně. Ideální volbou není ani nábytek do dětského pokoje z plastu, který se vyznačuje nižší vizuální přitažlivostí a životností. Vhodnou variantou je nábytek ze dřeva či dřevotřísky.

Rada č. 4: Nepodceňujete dominantu pokoje

Dominantou každého pokoje – a ten dětský není pochopitelně výjimkou, je skříň a postel. Při výběru skříně myslete na to, že dítě by se do ní mělo pohodlně dostat i bez použití židle či stupínku. Postel by pak měla být dostatečně velká, aby nějaký ten rok posloužila.

Rada č. 5: Nábytek svěřte do rukou odborníků

Pokud jste v dětském pokoji limitováni prostorem, je ideální variantou oslovit specializované studio, které vám pomůže nejen s návrhem pokoje, ale také výrobou nábytku na míru. Dětské pokoje na míru se vyznačují nejen dlouhou životností a perfektní kvalitou, ale také umožňují využít prostor pokoje na maximum.

Jeden myslel na “5 rad, jak správně vybrat nábytek do dětského pokoje

  • 6 listopadu, 2019 (7:46 am)
    Trvalý odkaz

    Ještě bych dodala, že je velmi důležité vybírat nezávadné materiály a takové provedení nábytku, aby si dítě nemohlo ublížit. Základem je samozřejmě dřevěná dětská postýlka např. takovéhoto provedení https://i-mimi.cz/462-detske-postylky , protože kvalitní spánek je jednoznačně velmi důležitý základ. Postýlku bych určitě vybírala dřevěnou, ve které nejsou žádná lepidla a další špatné látky.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *