Náš život

5 rad, jak správně vybrat nábytek do dětského pokoje

Dětský pokoj je místem kouzelných fantazií, pohody, klidu, smíchu a radosti. Aby ovšem tento pokoj splnil svůj účel, je potřeba jej odpovídajícím způsobem zařídit. Přesto, že se může zdát tento krok jednoduchý, není radno jej podceňovat. Máme pro vás hned 5 rad, jak takový dětský pokoj optimálně a bezpečně zařídit bez toho, abyste šlápli vedle.

Rada č. 1: Dvakrát měř, jednou řež

Jako první je důležité přeměřit veškeré rozměry pokoje, včetně míst okolo radiátorů apod. Jedině s přesně zaměřenou místností totiž můžete dále pracovat. Pokud víte, že si s metrem zrovna dvakrát nerozumíte, je rozumné oslovit odborníky, kteří zaměření profesionálně provedou.

Rada č. 2: Vše důkladně naplánujte

Jakmile máte místnost zaměřenou, vytvořte si plán. V drtivé většině nábytkářských studií vám dokonce připraví 3D návrhy dětských pokojů zdarma. Návrh většinou není závazný, je jen na vás, zda firmu s výrobou nábytku oslovíte či nikoli.

Rada č. 3: Jaký materiál zvolíte

Při výběru materiálů do dětského pokoje doporučujeme vyvarovat se kovům, které působí zbytečně studeně. Ideální volbou není ani nábytek do dětského pokoje z plastu, který se vyznačuje nižší vizuální přitažlivostí a životností. Vhodnou variantou je nábytek ze dřeva či dřevotřísky.

Tip na článek:  Venkovní markýzy jako designový doplněk i nepostradatelná součást zahrady

Rada č. 4: Nepodceňujete dominantu pokoje

Dominantou každého pokoje – a ten dětský není pochopitelně výjimkou, je skříň a postel. Při výběru skříně myslete na to, že dítě by se do ní mělo pohodlně dostat i bez použití židle či stupínku. Postel by pak měla být dostatečně velká, aby nějaký ten rok posloužila.

Rada č. 5: Nábytek svěřte do rukou odborníků

Pokud jste v dětském pokoji limitováni prostorem, je ideální variantou oslovit specializované studio, které vám pomůže nejen s návrhem pokoje, ale také výrobou nábytku na míru. Dětské pokoje na míru se vyznačují nejen dlouhou životností a perfektní kvalitou, ale také umožňují využít prostor pokoje na maximum.

One thought on “5 rad, jak správně vybrat nábytek do dětského pokoje

  1. Ještě bych dodala, že je velmi důležité vybírat nezávadné materiály a takové provedení nábytku, aby si dítě nemohlo ublížit. Základem je samozřejmě dřevěná dětská postýlka např. takovéhoto provedení https://i-mimi.cz/462-detske-postylky , protože kvalitní spánek je jednoznačně velmi důležitý základ. Postýlku bych určitě vybírala dřevěnou, ve které nejsou žádná lepidla a další špatné látky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..